Ochrona krocza w ciąży i podczas porodu
Sponsor główny

Kiedy Twoje ciało zaczyna się przygotowywać do narodzin dziecka, hormony rozluźniają więzadła, mięśnie oraz spojenie miednicy i krocze, aby mogły się swobodnie rozciągać. Badania wykazały, że ponad 85% kobiet boryka się z problemem pęknięcia krocza podczas narodzin dziecka. Tutaj, podpowiemy jak chronić krocze.

Pielęgnacja krocza w ciąży

Mięśnie Kegla: przedstawiamy najlepsze ćwiczenia na mięśnie Kegla, które można wykonywać w ciąży i po ciąży. Mięśnie Kegla są ukryte w podbrzuszu i współuczestniczą w podtrzymywaniu macicy i kontrolowaniu pęcherza, wpływają też na doznania seksualne. Warto ćwiczyć mięśnie Kegla szczególnie podczas ciąży i po urodzeniu dziecka. Zobacz, jakie ćwiczenia na mięśnie kegla poleca nasz ekspert Joanna Mróz, fizjoterapeutka ze Szkoły Rodzenia Beauty Mama. Mięśnie Kegla: ćwiczenia, które warto wykonywać!

Ochrona krocza w czasie porodu

Dawniej zdarzało się, nacięcie krocza wykonywane było rutynowo podczas porodu naturalnego. Czasy się zmieniły i znane są inne metody wspomagające poród. Zapytaliśmy eksperta o to w jakich przypadkach wykonuje się nacinanie krocza i co możemy zrobić by uniknąć nacięcia krocza. Dowiesz się również w jaki sposób należy dbać o ranę po nacięciu krocza i co powinno cię zaniepokoić.

Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.