Sponsor główny

W ramach naszej kampanii "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" zachęcamy społeczeństwo do serdeczności, uczynności i sympatii wobec przyszłych mam. Zwracamy uwagę na sytuację ciężarnych w Polsce, które w przestrzeni publicznej często są niezauważane lub lekceważone. Propagując akcję w środkach transportu miejskiego, w centrach handlowych i sklepach, w prasie i innych mediach upominamy się również o ich prawa: przepuszczenie w długiej kolejce na badania, ustąpienie miejsca w autobusie czy stworzenie w sklepie kas uprzywilejowanych, w których ciężarne są obsługiwane poza kolejnością. Akcja "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" odbywa się już po raz siódmy! Partnerami strategicznymi akcji są: Dada oraz Enfamil. Pozostali Partnerzy to: Bio oil, Folik mama, Pelafen Mama, Multikino, Carrefour, Health tv, Koleje Mazowieckie, Tramwaje Warszawskie. 

Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Pozycje porodowe: wideo. Zobacz w jakiej pozycji można rodzić. Pozycja porodowa horyzontalna była do niedawna wskazana dla wszystkich rodzących. Dzisiaj rodząca może wybrać tę z pozycji porodowych, w której czuje się najlepiej i w której odczuwa najmniejszy ból. Kobiety przyjmują pozycję do porodu wertykalną: stojącą, na piłce, klęczącą, leżącą na jednym z boków. O tym, jakie pozycje porodowe może przyjąć położnica i o innych jej prawach opowiada Beata Łakoma, położna.

Czy kobietę w ciąży można zwolnić? W jaki sposób należy poinformować pracodawcę o ciąży? Ile czasu kobieta w ciąży może spędzać przed komputerem? Czy w trakcie godzin pracy kobieta może opuścić miejsce pracy w celu wizyty lekarskiej? Te i inne pytania na temat przywilejów kobiety ciężarnej zadaliśmy ekspertowi.

Czy jako kobieta w ciąży doświadczyłaś przykrości ze strony otoczenia? Czy może przeciwnie - ze względu na swój stan, czułaś się wyjątkowo traktowana? Zobacz, co na temat życzliwości mówią inne mamy.

Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.