Rysowanie po śladzie - szlaczki do wydruku

rysowanie-po-sladzie

Rysowanie po śladzie to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności manulanych dziecka. Specjalnie dla was przygotowaliśmy przykłady szkiców do rysowania po śladzie.

Rysowanie po śladzie to jedno z ćwiczeń usprawniających manualne ćwiczenie rąk. Rysując po śladzie dziecko ćwiczy ułożenie palców oraz precyzję i tempo wykonywanych czynności. Pamiętajmy, że rozwój umiejętności manualnych dziecka nie musi kojarzyć się z nudnym powtarzaniem ćwiczeń - można go połączyć z przyjemnością np. z rysowaniem. Bardzo skutecznym ćwiczeniem na pewno będzie tzw. rysowanie po śladzie.

 

Zobacz także: Szlaczki literopodobne do druku

Przygotowaliśmy kilka przykładowych kształtów do rysowania po śladzie - mamy nadzieję, że każdy znajdzie swój ulubiony wzór.

Rysowanie po śladzie - liść

Naukę rysowania po śladzie najlepiej rozpocząć od przykładów zawierających jak najmniej szczegółów. Liść jest szkicem nieskomplikowanym i dającym szansę na dłuższą zabawę - po osiągnięciu wymaganego kształtu, możesz pokolorować rysunek razem z dzieckiem. 

 

rysowanie-po-sladzie1

Rysowanie po śladzie - liść. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - stopy

Stwórzcie wspólnie rysunek stóp dziecka! Ten przykład umożliwia dziecku nauką rysowania kółek i łuków. Dzięki nim maluch wykształci umiejętność precyzjnego wykonywania ruchów, potrzebnych podczas rysowania.

rysowanie-po-sladzie8

Rysowanie po śladzie - stopy. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - kosmonauta

Nadszedł czas na narysowanie po śladzie pierwszego człowieka. Dziecku nie powinno to sprawić trudności. Rysowanie może być dobrym pretekstem do opowiedzenia dziecku o pierwszym człowieku na Księżycu oraz o tym, co świeci w nocy na niebie.

rysowanie-po-sladzie3

Rysowanie po śladzie - kosmonauta. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - autobus

Narysowanie po śladzie autobusu wymaga odrobinę więcej precyzji oraz cierpliwości. Naszkicuj go wspólnie z dzieckiem, pomagając mu skupić się na szczegółach - lusterku, światłach oraz oknach.

Zobacz też: Ćwiczenia grafomotoryczne

 

rysowanie-po-sladzie6

Rysowanie po śladzie - autobus. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - sowa

Przed Wami pierwsze zwierzę. Sowa nie należy do trudnych szkiców, jednak zawiera znacznie więcej detali niż wcześniejsze przykłady. Największy problem mogą sprawić dziecku "stopy" zwierzęcia.

Zobacz także: Interpretacja rysunków dziecka

rysowanie-po-sladzie2

Rysowanie po śladzie - sowa. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - motor

Kolejnym wyzwaniem może być inny pojazd, tym razem jednośladowy. Przykład zawiera dużo szczegołów wymagających skupienia, takich jak zarys kierownicy, siodełka czy lamp. Możesz pomóc dziecku, przytrzymując jego dłoń.

rysowanie-po-sladzie7

Rysowanie po śladzie - motor. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - latawiec

Próbowaliście kiedyś puszczać latawce? Jeśli nie, spróbujcie naszkicować taki latwiec poprzez rysowanie po śladzie. Po obrysowaniu szkicu, pozwól dziecku stworzyć najbardziej kolorowy latawiec. Możecie użyć nie tylko kredek lub mazaków, ale również bibuły oraz wstążek.

rysowanie-po-sladzie4

Rysowanie po śladzie - latawiec. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - motyl

Narysowanie po śladzie motyla wymaga nie tylko skupienia, ale również wyćwiczenia ręki dziecka. Szkic zawiera dużo łuków i detali, które mogą być za trudne, by maluch mógł samodzielnie je wykonać.

rysowanie-po-sladzie5

Rysowanie po śladzie - motyl. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - wiśnie

Wiśnie to jeden z najtrudniejszych przygotowanych przez nas przykładów do rysowania po śladzie. Okrągłe owoce, liść i ogonki - choć niby niewiele, może nie być całkowicie proste. Ten rysunek aż zachęca do pokolorowania - piękne czerwone wiśnie przybliżą was do lata.

rysowanie-po-sladzie10

Rysowanie po śladzie - wiśnie. Pobierz PDF

Rysowanie po śladzie - ananas

Ostatnim przygotowanym przez nas przykładem do rysowania po śladzie jest ananas. To najbardziej skomplikowany szkic, zawierający najwięcej detali. Warto odłożyć go na koniec, chyba że rączka dziecka jest na tyle wyćwiczona, że łatwiejsze przykłady nie sprawiają mu żadnego problemu.

rysowanie-po-sladzie9

Rysowanie po śladzie - ananas. Pobierz PDF

Zachęcamy do pobierania przykładów do rysowania po śladzie w formacie PDF - wystarczy wydrukować i można rozpocząć wspólną naukę!

Aktualizacja: 2017-06-14 Publikacja: 2017-06-09
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.