Wychowanie

Dzieci robią to, na co mają ochotę, nie słuchają się, nie znają zasad, nie mają autorytetów, szacunek to obce im pojęcie. Słyszymy to często, przy okazji różnych wydarzeń. Dlaczego tak się stało? Nauczycielka zna odpowiedź.
Wychowanie rodzeństwa nigdy nie jest łatwym zadaniem. Żaden rodzic nie chce być oskarżony o faworyzowanie, dlatego stara się, by dzieci wszystkiego miały po równo. Jednak tyle samo nie zawsze oznacza sprawiedliwie. Ekspertka wyjaśniła, jak dbać o relacje rodzeństwa.
Zjawisko znęcania się nie jest niczym nowym. Od lat już podkreśla się potrzebę, by zminimalizować tak zwany "bullying". Czy jednak dzieci są obecnie bardziej okrutne w stosunku do innych niż kiedyś? Pewna nauczycielka podzieliła się swoim doświadczeniem i zapytała internautów o ich przeżycia.
Nie potrzeba wiele, by wybuchnąć w obecności dziecka, zwłaszcza gdy rodzic opiekujący się emocjami malucha nie ma czasu ani możliwości, by zadbać o własne potrzeby i samopoczucie. Psycholożka podpowiada co robić, gdy czujemy, że za chwilę nerwy nas poniosą.
Stawianie dzieciom granic to coś więcej niż tylko ustanawianie zakazów i nakazów. Ekspertka wytłumaczyła, jak powinno stawiać się granice naszym pociechom. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli uznać uczucia naszych maluchów, ale również trzymać się podjętych przez nas decyzji.
Bezpieczna więź z rodzicem to najlepsze co możemy dać swojemu dziecku, by zbudować jego poczucie własnej wartości i uczynić je szczęśliwym. Na co dzień taką bezpieczną relację budują momenty. Znana z Instagrama psychoterapeutka wylicza siedem jej zdaniem najważniejszych. My zaś dodajemy jeszcze swoje trzy grosze.
Czasami kiedy dzieci nas wołają, bo potrzebują pomocy, bądź chcą spędzić z nami chwilę czasu, jesteśmy właśnie w tym momencie zajęci. Zazwyczaj odpowiadamy wówczas "zaraz" lub "nie teraz". Nie jest to jednak dobry pomysł. Warto, zamiast tego wypróbować inne, wspierające komunikaty.
Według psychologów jedną z najlepszych metod radzenia sobie z buntami dwulatka i wszelkimi innymi frustracjami ze strony dzieci i nastolatków jest tak zwane pełne zrozumienia przewodnictwo. Dzięki niemu dzieci czują, że rodzic jest po ich stronie. Właśnie tę zasadę wykorzystuje metoda lustra.
Wychowanie dziecka to proces trudny, dlatego rodzice chętnie sięgają po różnego typu wskazówki od ekspertów. Psycholożka ma jedną radę, którą uważa za kluczową. Jak przekonuje, działa ona niezależnie od wieku dziecka.
Wydają się niewinne, a ranią dzieci na długie lata. Tymi słowami utrudniasz dziecku całe dalsze życie, komplikując je przy okazji także sobie. Naukowcy wymienili 7 konkretnych słów, które podcinają dzieciom skrzydła. Lepiej dobrze je zapamiętać, by nie używać ich w stosunku do malucha.
Zakupy z dzieckiem czasami są twardym orzechem do zgryzienia. Zwłaszcza kiedy nasz maluch podczas spacerowania zauważy zabawkę, która mu się spodoba. Często odmowa kupienia jej kończy się awanturą. Eksperka radzi, jak najlepiej powiedzieć "nie", tak, by przyjęte zostało najłagodniej.
Pewna mama dwójki dzieci postanowiła na TikToku podzielić się wyznaniem o tym, jak bardzo zmieniła się jej perspektywa. Zanim została mamą, osądzała kobiety, które trzymały dzieci w szelkach bezpieczeństwa. Teraz jednak całkowicie je rozumie.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza