Hartujmy dzieci - nie będą chorowały

Mama radzi mamie

Dziecko ciągle choruje? Aby wzmocnić jego odporność, konieczne jest hartowanie dziecka! Skorzystaj z rady mamy, która z powodzeniem stosuje tę metodę.

Mój starszy synek ma pięć lat, chodzi do przedszkola, do tej pory może ze dwa razy był chory. Już gdy był bardzo malutki, codziennie spędzałam z nim minimum półtorej godziny na dworze, nawet w mroźne dni. W jego pokoju zawsze było mniej niż 20°C, po domu biega na bosaka, ubieram go zawsze lżej, niż ubrani są jego koledzy, a każdą kąpiel kończę chłodnym prysznicem. Nie wymyśliłam tego sama – postępują tak moje koleżanki mieszkające w Wielkiej Brytanii, gdzie dzieci hartuje się już od małego. To one przekonały mnie, ze warto tak postępować, bo tam robi się tak od pokoleń i dzieci są zdrowsze. Niedawno urodziłam córeczkę. Ją również zamierzam hartować dokładnie w ten sam sposób. Jesteśmy przykładem na to, że można być rodzicem przedszkolaka i nie być stale na zwolnieniu lekarskim.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-03-20 Publikacja: 2014-02-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.