Jak wybrać spacerówkę dla dziecka?

Mama radzi mamie

Jak rozsądnie wybrać wózek dla dziecka, by był praktyczny i posłużył jak najdłużej? Przeczytaj radę doświadczonej mamy, aby nie popełnić błędów przy wyborze wózka.

Gdybym miała teraz kupować wózek, to kupiłabym używaną gondolę i nową spacerówkę. Gondola posłuży krótko, a spacerówka dłużej. Ja kupiłam wózek 2w1. Z gondoli byłam zadowolona, ale ze spacerówki już nie. Ważne jest, żeby gondola była długa. Moja miała 78 cm, synek jeździł w niej pół roku. Ale za to spacerówka była do niczego, nie przemyślałam zakupu. Nie była wyprofilowana. Syn już nie chciał leżeć w gondoli, ale nie umiał jeszcze sam siedzieć. W spacerówce zsuwał się, bo siedzenie było płaskie. Najlepsza spacerówka to taka, w której dziecko może trochę leżeć, trochę siedzieć, podobnie jak w foteliku samochodowym z regulowanym oparciem. Poza tym w wózku ważna jest amortyzacja, pompowane koła skrętne, kosz, duża torba, dodatki. Mój wózek niestety był bez parasolki, musiałam ją dokupić osobno.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2015-08-28 Publikacja: 2014-02-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.