Kara i nagroda

Mama radzi mamie

Niegrzeczne dziecko - to problem wielu rodziców. Jeśli któryś z rodziców zauważy, że jego dziecko jest nieposłuszne, nie należy tego zignorować.

Niegrzeczne dziecko może w przyszłości stać się agresywne oraz lekceważące w stosunku do rodziców. Najlepszym sposobem jest karanie dziecka, ale pod żadnym pozorem nie wolno bić dziecka. Jeśli ty je uderzysz, to ono stwierdzi, że też może. Kara dziecka polega na odsyłaniu go do np. kąta za niegrzeczne zachowanie (może to być również dywan, poduszka lub inne miejsce, gdzie dziecko może się wyciszyć). Pociecha w kącie musi przeczekać odpowiedni czas dla pięciolatka to 5 mnin., a dla czterolatka 4 min. itd. Po odbyciu kary dziecko musi Cię przeprosić a ty wytłumacz mu, co zrobiło źle. Inną metodą jest nagradzanie dziecka za dobre zachowanie np. magnesikami na tablicy, ale za złe zachowanie zabiera się jednego. Gdy malec zbierze odpowiednią ilość musi dostać nagrodę. Pamiętaj - zawsze, gdy karzesz lub nagradzasz dziecko, wytłumacz mu dlaczego!

źródło: Nagroda w konkursie "Mama radzi mamie" Aktualizacja: 2011-04-20 Publikacja: 2009-04-08
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.