Maluszek sprząta

Mama radzi mamie

Moje dziecko ma dopiero roczek a już pomaga mi w obowiązkach domowych...

Podam przykłady.
Gdy odkurzam, mały wyciąga ręce i chce rurę od odkurzacza. Mimo iż robi to nieporadnie, pozwalam mu na to. Odkurzamy razem nieźle się przy tym bawiąc. Odkurzanie trwa dłużej, ale mały uczy się pomagać poprzez zabawę. Tak samo wygląda zmywanie podłóg. Synek chce robić to, co ja, więc daje mu mopa (mąż skrócił specjalnie dla synka kij) i maluszek sprząta ze mną. Wiadomo - więcej nabrudzi niż posprząta, ale zawsze to coś. Myślę, że dziecko jak chce nam pomóc już od najmłodszych lat (choć robi to nieporadnie), to powinno mu się to umożliwiać, a nie odganiać od siebie, motywując swoje zachowanie tym, że chcemy szybko posprzątać.

źródło: Nagroda w konkursie "Mama radzi mamie" Aktualizacja: 2013-02-08 Publikacja: 2009-04-08
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.