Nauka języków obcych

Mama radzi mamie

Dla rodziców mających wątpliwości, kiedy uczyć dziecko języka obcego...

Jestem nauczycielem j.francuskiego w Poznaniu. Uczę głównie małe brzdące od 2 roku życia do 11. Uczę dzieci w szkole dla maluchów oraz w domu.
Zapewniam państwa, że im młodsze dziecko tym lepiej je uczyć obcego języka. Dzieci mają plastyczne narządy wymowy, poprawnie powtarzają za nauczycielem, nie mają barier. Ich umysły chłoną język obcy tak samo jak język ojczysty. Odróżniają dwa, a nawet więcej języków. Dzieci, które uczę, przychodziły do mnie na francuski zaraz po angielskim. Nie mieszały francuskiego ani z angielskim ani z polskim.
Postępy w nauce są widoczne. Nauka małych dzieci nie przebiega tak samo jak nauka dzieci uczęszczających do szkoły. Dzieci przychodzą po to żeby się pobawić, porysować, posłuchać piosenek. Uczą sie przez wzrok, słuch, dotyk, zapach. Mówi się do nich tylko w języku obcym, więc one uznają to za normalne i same zaczynają tak mówić poprzez powtarzanie (tak jak powtarzają za rodzicami ucząc się j.polskiego).
Szanowni rodzice, jeśli mieliście jakiekolwiek wątpliości, możecie się ich pozbyć. Sprawcie dziecku radość i zaprowadzcie Wasza pociechę na zabawę w obcym języku! Sukces gwarantowany!!!
Pozdrawiam;-)

Aktualizacja: 2014-05-24 Publikacja: 2009-08-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.