Nauka mycia zębów: 4 rady

źródło: Nagroda w konkursie "Mama radzi mamie"
Mama radzi mamie

Jak wyrobić u dziecka nawyk mycia zębów?

 1. Pozwól, by dziecko samo wybrało sobie szczoteczkę do zębów - może być np. z motywem ulubionej bajki. Następnie niech samo wybierze smak pasty dla dzieci, np. truskawkowa.
 2. Pozwól dziecku samodzielnie szczotkować zęby, mimo, że nie zrobi tego dokładnie i tak trzeba dziecko pochwalić, a później ewentualnie po nim poprawić.
 3. Najlepiej posadzić malucha przed lustrem, by widziało co robi :)
 4. Niech mycie ząbków będzie przyjemnością i zabawą, w trakcie mycia można liczyć ząbki, ile jeszcze zostało do umycia lub ile umytych. Po myciu można recytować wierszyki o myciu zębów lub śpiewać piosenki " ...bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć..." :-)
forum.mjakmama.pl
 • forum_ico
  Posty: 6286
  Rok temu o tej porze już było blisko... neira88
 • forum_ico
  Posty: 25284
  Wiem że to jeszcze czas zakładać ale... taklubnie
 • forum_ico
  Posty: 32125
  Hej Dziewczyny! Czy są już jakieś... Mała_Mi_88
wejdź na forum
skomentuj
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.