Nauka mycia zębów: 4 rady

Mama radzi mamie

Jak wyrobić u dziecka nawyk mycia zębów?

  1. Pozwól, by dziecko samo wybrało sobie szczoteczkę do zębów - może być np. z motywem ulubionej bajki. Następnie niech samo wybierze smak pasty dla dzieci, np. truskawkowa.
  2. Pozwól dziecku samodzielnie szczotkować zęby, mimo, że nie zrobi tego dokładnie i tak trzeba dziecko pochwalić, a później ewentualnie po nim poprawić.
  3. Najlepiej posadzić malucha przed lustrem, by widziało co robi :)
  4. Niech mycie ząbków będzie przyjemnością i zabawą, w trakcie mycia można liczyć ząbki, ile jeszcze zostało do umycia lub ile umytych. Po myciu można recytować wierszyki o myciu zębów lub śpiewać piosenki " ...bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć..." :-)
źródło: Nagroda w konkursie "Mama radzi mamie" Aktualizacja: 2011-04-20 Publikacja: 2009-04-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.