Etapy rozwoju dziecka
Etapy rozwoju dziecka 0-18 miesięcy 19-24 miesiące 2-5 lat 6-12 lat

Nauka mycia zębów: 4 rady

Jak wyrobić u dziecka nawyk mycia zębów?

  1. Pozwól, by dziecko samo wybrało sobie szczoteczkę do zębów - może być np. z motywem ulubionej bajki. Następnie niech samo wybierze smak pasty dla dzieci, np. truskawkowa.
  2. Pozwól dziecku samodzielnie szczotkować zęby, mimo, że nie zrobi tego dokładnie i tak trzeba dziecko pochwalić, a później ewentualnie po nim poprawić.
  3. Najlepiej posadzić malucha przed lustrem, by widziało co robi :)
  4. Niech mycie ząbków będzie przyjemnością i zabawą, w trakcie mycia można liczyć ząbki, ile jeszcze zostało do umycia lub ile umytych. Po myciu można recytować wierszyki o myciu zębów lub śpiewać piosenki " ...bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć..." :-)
Autor tekstu: Agnieszka Dargiel
Źródło: Nagroda w konkursie "Mama radzi mamie"
Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
Roczny pomocnik
Roczny pomocnik

Mój synek tylko ma 13 miesięcy a już w niektórych pracach domowych ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

Maskotka ale sie wkurzylam !!! Czyli gdyby nie to ze jestes madrzejsza od lekarza to nie wiadomo jakby sie to ...

uzytkownik

Ja się spodziewałam, że zmniejszy mi dawkę, ale powiedział bardzo zdecydowanie, że nawet lepiej jest tak jak jest w moim ...

uzytkownik

No moja Kinga ma już 4220 ;) położna powiedziała że ma.już piatą brodę :p mały glodomor ;) chciałam ją przetrzymać ...

facebook
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.