Nauka pływania: trzymiesięczne niemowlę na basenie

Mama radzi mamie

Wszyscy znajomi polecali nam pływanie dla niemowląt, a my zastanawialiśmy się, kiedy pójść z dzieckiem na basen po raz pierwszy. I jak zachowa się nasze dziecko na basenie? Ale wiedzieliśmy, że nauka pływania dla niemowląt to dobry pomysł, bo przyspiesza rozwój fizyczny niemowlęcia i co ważne, sprawi, że nie będziemy się tak martwić o bezpieczeństwo dziecka.

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie maluchy uwielbiają wodę. Nawet te parotygodniowe. My zabraliśmy naszą córkę na basen dla dzieci, gdy miała zaledwie 3 miesiące. Stąd wiemy, że pływanie dla niemowląt to prawdziwa rewelacja i nauka pływania dla dzieci, szczególnie tak malutkich, to świetny pomysł, który możemy polecić wszystkim rodzicom.
Nauka pływania dla niemowląt nie tylko ją uspokajała, przypominając o życiu w wodach płodowych, ale pomagała jej się także odprężyć i przezwyciężyć ,,starcia” z kolką niemowlęcą. Dodatkowo zabawa w wodzie zdecydowanie ułatwiała jej zasypianie, czyniąc jej sen dłuższym i mocniejszym. Widzieliśmy też wyraźnie, ze przyspieszył rozwój fizyczny naszego dziecka. Wzmocniła także nasze rodzinne więzy – już nie pamiętam, kiedy tak doskonale się razem bawiliśmy. Teraz staramy się zabierać Polę na basen przynajmniej raz w tygodniu. Pływanie dla niemowląt to dla niej niesamowita przyjemność.
I dla mnie też – dzięki regularnym wizytom na basenie bardzo szybko zrzuciłam kilka zbędnych kilogramów, które przybyły mi w czasie ciąży. Drogie mamy!
Nie zamykajcie się w domu ze swoimi maluszkami! Na zewnątrz czeka was mnóstwo wspaniałych atrakcji.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2011-06-17 Publikacja: 2010-08-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.