Pomogły nam osłonki

Mama radzi mamie

Po porodzie miałam ogromny problem z karmieniem piersią. Synek mocno zaciskał dziąsła i poranił mi brodawki...

Karmienie kojarzyło mi się tylko z cierpieniem, byłam nawet bliska zrezygnowania z niego. Wtedy koleżanka poleciła mi silikonowe kapturki, z zastrzeżeniem, że odradzają je położne i żebym najpierw co nieco o tym poczytała. Zdecydowałam się spróbować. Kapturki w moim przypadku okazały się zbawienne. Ból zniknął, brodawki się zagoiły, mogłam karmić bez problemu i bez cierpień. Trwało to jakieś trzy miesiące. Obawy, że tak już pozostanie, bo dziecko nie będzie potrafiło inaczej pić z piersi, okazały się nieuzasadnione.
Pewnego razu synek po prostu przyssał się do piersi bez kapturka i tak już zostało. Teraz cieszę się naszą bliskością i karmię malucha normalnie, ale każdej mamie z podobnymi jak moje problemami polecam kapturki. I na koniec jedna rada. Warto wypróbować kilka rodzajów różnych firm, zanim wybierzemy te, które dla nas będą najlepsze. W moim przypadku trafiłam idealnie za trzecim razem – najlepsze dla nas okazały się tanie kapturki jednej z polskich firm.

Aktualizacja: 2011-05-27 Publikacja: 2009-09-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.