Przewijanie "żywego srebra"

Mama radzi mamie

Sztuka przewijania dziecka nadmiernie ruszającego się jest trudna, ale przy dużym uporze można ją opanować.

Jeżeli zaangażowanie pomagiera nie jest możliwe, postaraj się zabawić dziecko, np. daj mu ulubioną zabawkę albo zainteresuj maluszka rysunkiem na spioszkach (nawet jeśli dzidzia nie potrafi mówić, na pewno zwróci uwagę na intonację głosu i przestanie się kręcić :))
Jeżeli już sam zapach sygnalizuje, że dziecko zrobiło nr. 2, najlepiej od razu zanieś je do wanny/umywalki/brodzika i dopiero tam odinstaluj pampersa... Powodzenia...

Kąpiel - wlej do wanny troszkę oliwki (nie trzeba będzie pózniej smarować nią dziecka, a całe ciałko zostanie równomiernie natłuszczone)
Pamiętaj, że kąpiel to przede wszystkim zabawa w wodzie - możesz nawet wejść do wanny razem z dzieckiem, będzie zachwycone!

Polecam też moją ulubionę grę "edukacyjna" z maluszkiem (moja Pipi ma 8 miesięcy i ją uwielbia)  - Weź kilka małych zabawek i schowaj je pod kolorowe kubeczki. Następnie odkrywaj kubki i pokazuj dziecku co jest pod każdym z nich: "a ku ku! kto tu się schował?" Po pewnym czasie dziecko zacznie rozpoznawać słowa typu "misiu", "Gonzo", "dzidzia" i samo odkrywać, gdzie się dana zabawka schowała :)

źródło: Nagroda w konkursie "Mama radzi mamie" Aktualizacja: 2011-05-10 Publikacja: 2009-04-08
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.