Inhalator dla dzieci: jaki inhalator dla dziecka wybrać? [7 propozycji]

Stosowanie inhalatora dla dzieci to coraz bardziej popularna metoda leczenia wszystkich dolegliwości dróg oddechowych. Nieważne, czy jest to atak alergii, czy zapalenie płuc - odpowiedni sprzęt powinien poradzić sobie z wszystkimi przypadłościami uniemożliwiającymi codzienne funkcjonowanie. Sprawdź, jaki inhalator dla dziecka wybrać .

Inhalacje pozwalają za pomocą leków w areozolu lub w postaci pary wodnej z minerałami udrożnić drogi oddechowe dziecka. Proces przebiega szybko i bezboleśnie, co jest najważniejsze przy stosowaniu tej metody u najmłodszych. Taki sprzęt może sprawdzić się również przy starszych dzieciach, dorosłych, a nawet u niemowlaków.

Kiedy używa się inhalatora dla dzieci?

Inhalator dla dziecka stosowany jest podczas wszelkich chorób płucnych, tj. astmy, alergii, przeziębieniu (katar i kaszel) oraz przy róznych infekcjach wirusowych. Mogą stosować go zarówno dzieci, jak i dorośli. W przypadku zaostrzenia się dolegliwości, kurację należy powtarzać częściej. Inną formą inhalacji jest nebulizacja. Przy tej metodzie nie jest konieczna synchronizacja oddechu z podawanymi substancjami. Nebulizatory świetnie sprawdzą się przy młodszych dzieciach, które nie do końca radzą sobie z taką formą terapii.

>> Jak inhalować niemowlę?

Na czym polega działanie inhalatora?

Sprzęt stosowany zaróno przy inhalacji jak i nebulizacji ma za zadanie udrożnić górne oraz dolne drogi oddechowe. Poprzez wprowadzanie leków w areozolu lub w formie pary wodnej docieramy do miejsca dolegliwości i zwalczamy wirusy w zarodku. Taka metoda kuracji jest dużo bardziej przyjemniejsza dla dziecka, a co za tym idzie, mniej bolesna. Dzięki inhalatorom zwalczanie wszystkich przypadłości związanych z daną chorobą odbywa się szybciej i skuteczniej.

>> Katar u dzieci: inhalacje na zatoki u dzieci

Jakie funkcje powinien mieć inhalator dla dzieci?

Wybór odpowiedniego inhalatora dla dziecka powinien zacząć się od określenia atrybutów sprzętu. W zależności od tego, dokąd chcesz, aby trafiły cząsteczki leku, musisz znaleźć odpowiedni paramter MMAD. Wszystkie informacje na jego temat znajdziesz w internecie oraz w opisie produktu. Idealny inhalator powinien mieć możliwość stosowania go w różnym wieku. W skład zestawu powinny wchodzić maseczki dla dzieci i dorosłych oraz tzw. ustnik-smoczek dla niemowlaka. Jeśli chcesz podróżować ze sprzętem, zwróć uwagę na to, czy komplet zawiera pojemnik lub saszetkę na wszystkie akcesoria.

Polecamy wideo: Jak używać aspiratora do oczyszczania nosa?

Aktualizacja: 2016-10-04 Publikacja: 2016-03-22
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.