Termofor dla dzieci: jak wybrać odpowiedni termofor dla dziecka? [GALERIA]

Termofor dla dziecka pozwoli wykonać ciepły okład, który stanowi idealne lekarstwo na dolegające niemowlakom bóle brzucha. Jaki wybrać termofor dla dzieci? Czy lepszy będzie suchy termofor czy mokry? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania związane z wyborem termofora dla dziecka znajdziesz w tekście poniżej.

Kolka to najczęstsza dolegliwość u niemowlaków. Dziecko niepokoi się oraz marudzi, a my często nie wiemy jak mu pomóc. Z pomocą przychodzą wtedy termofory dla dzieci, które pozwolą ogrzać brzuszek. Pociecha może się do niego przytulić i spokojnie zasnąć, zapominając o bólu.

Termofor dla dzieci: na czym polega jego działanie?

Termofory dla dzieci przeznaczone są do nagrzewania ciała w konkretnym miejscu. U małych dzieci jest to zazwyczaj brzuszek, ponieważ często dokuczają im kolki. Ciepły okład zmniejsza obrzęk i ból, co pozwala niemowlakowi na spokojny sen.

>> Czytaj także: KOLKA u NIEMOWLAKA: co robić, kiedy nic nie działa na KOLKĘ? >>

Termofor dla dzieci: jakie są rodzaje termoforów?

Wyróżniamy głównie dwa rodzaje termoforów dla dzieci - suche termofory i mokre. Te pierwsze zazwyczaj składają się z pestek wiśni lub winogron. Są one suszone i oczyszczane, a następnie umieszczane w specjalnych woreczkach. Dlaczego właśnie pestki? Doskonale absorbują ciepło lub zimno. Dzięki nim ogrzewacze dłużej pozostają w stałej temperaturze - nawet do 2 godzin. Mokre termofory to takie, do których wlewamy gorącą wodę, a ona nagrzewa cały pokrowiec. Przeznaczone są raczej dla starszych dzieci, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia ciała.

>> Sprawdź też: Kolka niemowlęca: które sposoby na kolkę są skuteczne a których lepiej unikać? >>

Termofor dla dzieci: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni termofor dla dziecka, kieruj się przede wszystkim jego wiekiem. Niemowlakowi wybierz te suche, które są lżejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze. Po dłuższym użykowaniu zwróć uwagę na szwy. Pamiętaj, że mogą się one spruć, a ziarenka wypadną. Gdy dziecko zauważy taką małą pestkę, będzie chciało próbować ją zjeść, a to oznacza, że będzie mogło się udławić. Dla starszych pociech oraz innych członków rodziny możesz wybrać ogrzewacz z gumowym wkładem. Dzięki niemu wszyscy szybciej wrócą do zdrowia.

>> Czytaj także: Dlaczego niemowlak je co godzinę, czyli 5 ciekawostek o trawieniu niemowląt >>

Sprawdź również metody na kolkę polecane przez pediatrę

Aktualizacja: 2016-08-02 Publikacja: 2016-01-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.