Muszle laktacyjne: przydatne akcesorium dla karmiącej mamy [GALERIA]

Muszle laktacyjne to produkt, który przyda się większości karmiących matek. Jeśli borykasz się z obolałymi i pękniętymi brodawkami, muszle laktacyjne pomogą ci uśmierzyć ból.

Chcesz skończyć z wiecznie obolałymi piersiami? Karmienie sprawia ci wielki dyskomfort? Spróbuj zainwestować w muszle laktacyjne, które ułatwią ci do zadanie oraz dodatkowo bedą chronić twoje brodawki.

Muszla laktacyjna: na czym polega ich działanie?

Muszle laktacyjne nosi się w biustonoszu. Służą do zbierania nadmiaru pokarmu, co przydaje się szczególnie mamom kilkutygodniowych dzieci - to właśnie one najczęściej mają do czyniania z nawałem pokarmu - dopiero później sytuacja się normalizuje i ilość produkowanego mleka dostosowuje się do potrzeb dziecka. Dzięki nim matki, które mają obolałe lub popękane brodawki, mogą cieszyć się większym komfortem. Muszle laktacyjne chronią piersi przed czynnikami zewnętrznymi oraz redukuje ich obrzęk. Poprzez delikatne uciskanie zmniejsza napięcie, a także ułatwia swodobny przepływ powietrza. Muszle laktacyjne dyskretnie chowają się w staniku, więc są niewidoczne dla innych osób.

>> WKŁADKI LAKTACYJNE: zobacz, jakie są rodzaje wkładek laktacyjnych

Muszle laktacyjne: na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Podczas wyboru muszli laktacyjnej zwróć uwgę przede wszystkim na to, co ci podczas karmienia piersią najbardziej doskwiera. Istnieją takie modele, które pomogą w gojeniu się brodawek lub niwelują problem wklęsłych i płaskich sutków. Jeżeli posiadasz ten drugi kłopot, pamiętaj, aby jak najczęściej przystawiać dziecko do karmienia, aby pozbyć się tej komplikacji.

>> Sprzęt na godziny. Które akcesoria ciążowe można wypożyczyć? >>

Muszla laktacyjna: gdzie ją kupić?

Muszlę laktacyjną można kupić np. w aptece. Produkty są również dostępne w sklepach stacjonarnych, oferujących akcesoria dla mam i dla dzieci. Takie osłonki znajdziesz również na różnych aukcjach internetowych, gdzie ich ceny są nieco niższe.

>> Hartowanie brodawek przed karmieniem piersią to mit?

Aktualizacja: 2017-06-28 Publikacja: 2017-06-28
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.