Dania gotowe dla niemowląt to nie tylko wygoda żywienia dziecka

O opinię na temat roli, jaką pełnią w rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dziecka dania gotowe w słoiczkach zapytaliśmy naszego eksperta, Katarzynę Bukol-Krawczyk, lekarza internista i dietetyka, pracującego w Centrum Medyczne Enel-Med.

Nie ma się co dziwić, że mamy roztrząsają kwestię diety dla dziecka, bo właściwe żywienie dziecka ma istotny wpływ na jego rozwój. Dania gotowe w słoiczkach to istotny wątek dyskusji na forach internetowych.
Po ukończeniu 6. miesiąca życia, ze względu na zwiększone potrzeby dziecka, stopniowo wprowadzamy do diety warzywa, owoce, produkty zbożowe oraz mięso i jajko. Posiłki najpierw mają konsystencję półpłynną, następnie papkowatą, a w kolejnym etapie – coraz bardziej stałą, zgodnie z rozwojem możliwości połykania, żucia i gryzienia przez malucha. Wszystkie posiłki mogą być przygotowywane przez rodziców, ale jest to trudne i czasochłonne.

Żywienie dziecka: dania w słoiczkach to zdrowie i wygoda

Zastąpienie ich daniami gotowymi jest bardzo wygodne, ma również wiele dodatkowych zalet.W gotowych soczkach, przecierach owocowych i warzywnych, zupkach mamy pewność dobrze dobranych do wieku dziecka składników. Warzywa i owoce pochodzą z ekologicznych upraw, możemy również wybierać posiłki ze specjalnie dobranych składników, mało alergizujących.
Słoiczki z posiłkami dla niemowląt są przygotowywane w czystych warunkach, pasteryzowane, szczelnie zamknięte, nie dojdzie więc z ich powodu do zatrucia pokarmowego z niebezpiecznymi wymiotami i biegunką.
Zapotrzebowanie dziecka na składniki odżywcze jest zupełnie inne niż dorosłych. W domowych warunkach niemowlakom gotujemy oddzielnie, ale najczęściej ilość białka i soli jest zbyt duża. Skutkuje to niepotrzebnym przeciążeniem układu krążenia, wątroby i nerek małego człowieka. Dlatego polecam dania ze słoiczków.

Autor tekstu: Tomasz Czarnecki
Źródło: miesięcznik "M jak mama"
Autor zdjęcia: photos.com
Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
ŻYWIENIE DZIECI: dania w słoiczkach mają plusy i minusy
ŻYWIENIE DZIECI: dania w słoiczkach mają plusy i minusy

Właściwe żywienie dzieci spędza sen z powiek wielu mam. O to jakie ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

M się przebudził bo chyba było malcowi za ciepło. Zdjęła kołderkę, dałam smoczka i śpi. Ją natomiast nie mogę zasnąć ...

uzytkownik

Oszaleje. Jest 3w nocy a ja probuje was ogarnac bo jutro nie dam rady

uzytkownik

Harnasiowa, przeplywy sprawdzila moja pani doktor i byly dobre. Jak pisalam, poczekany tydzien i sie zobaczy :) Poki co srodek ...

facebook

Mjakmama24.pl duży i popularny serwis internetowy, którego głównymi tematami są ciąża, poród i dzieci. Dział Karmienie niemowlęcia. Karmienie naturalne, karmienie piersią. Prawidłowe przystawianie niemowlęcia do piersi, nauka ssania, pozycje do karmienia piersią. Nawał pokarmu lub brak pokarmu, poranione brodawki. Jaki laktator wybrać, jak korzystać z laktatora, porady jak przechowywać odciągnięty pokarm. Kiedy odstawić dziecko od piersi. Karmienie sztuczne, karmienie butelką. Rodzaje mleka modyfikowanego, mleko z prebiotykami. Podawanie witamin niemowlęciu. Butelki do karmienia niemowląt, jak wybrać właściwą. Czy dopajanie niemowlęcia jest potrzebne. Karmienie dziecka w nocy. Rozszerzanie diety niemowlęcia. Wykorzystaj schemat żywienia niemowląt. Gluten w diecie niemowlęcia, czy podawać gluten niemowlęciu. Dania ze słoiczka, wady i zalety. Zupki dla niemowląt, jak je gotować. Nauka samodzielnego jedzenia.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.