Czy emolienty, którymi smarujesz swoje dziecko są bezpieczne?

skóra dziecka
Podstawą pielęgnacji skóry suchej oraz atopowej jest stosowanie bezpiecznych emolientów.

Do 3. roku życia skóra dziecka wykazuje obniżoną zdolność wiązania wody w naskórku, a płaszcz hydrolipidowy, chroniący przed czynnikami zewnętrznymi, jest dużo bardziej delikatny niż u osób dorosłych. Właśnie dlatego skóra dziecka jest tak wrażliwa i wykazuje skłonność do suchości. Nadmierna suchość skóry u niemowląt i małych dzieci spowodowana jest najczęściej nieodpowiednią higieną i pielęgnacją.

20% dzieci choruje na Atopowe Zapalenie Skóry, a ryzyko rozwoju tego schorzenia wzrasta, kiedy któryś z rodziców zmaga się z atopią. U dzieci tych obok wrażliwości skóry związanej z wiekiem występują genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości bariery skórnej, ułatwiające przenikanie alergenów do jej wnętrza. To powoduje podrażnienia i rozwój stanu zapalnego. Skóra z atopowym zapaleniem swędzi, łuszczy się i piecze, powodując ogólny dyskomfort i rozdrażnienie. Dlatego tak ważna jest jej odpowiednia higiena i pielęgnacja.

Rola emolientów w pielęgnacji skóry suchej

Podstawą pielęgnacji skóry suchej oraz atopowej jest stosowanie bezpiecznych, polecanych przez dermatologów emolientów. Tradycyjne emolienty działają tylko na objawy dyskomfortu, tworząc na powierzchni skóry film o działaniu okluzyjnym. To zdecydowanie za mało. To właśnie w skórze Bioderma znalazła sposób na odbudowanie jej bariery ochronnej. Linia dermokosmetyków Atoderm to produkty do skóry suchej, bardzo suchej, a przede wszystkim atopowej oraz potencjalnie atopowej. Są one przeznaczone do codziennej higieny oraz pielęgnacji zarówno niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Mają właściwości hipoalergiczne i można je stosować już od 1. dnia życia.

Atoderm to więcej niż emolient

Błyskawicznie łagodzi podrażnienia i świąd, trwale przywracając barierę ochronną skóry. Dzięki zawartości opatentowanych kompleksów Skin Barrier Therapy® oraz Lipigenium® pomaga skórze odbudować płaszcz hydrolipidowy, a także ograniczyć rozwój patogennej flory bakteryjnej. W konsekwencji biologicznie odtwarza spójność bariery skórnej. Właśnie dlatego dermokosmetyki z linii Atoderm są tak często polecane przez dermatologów i pediatrów oraz tak chętnie stosowane przez mamy dzieci cierpiących na AZS. U 76% badanych, którzy stosowali Atoderm Intensive przez sześć miesięcy, nie wystąpiły nawroty Atopowego Zapalenia Skóry*.

Dobrze wiedzieć

SKÓRA SUCHA
I POTENCJALNIE ATOPOWA

Atoderm Préventive

Odżywczy krem wzmacniający
ochronną barierę skóry oraz hamujący procesy jej wysuszenia już od urodzenia.

 SKÓRA ATOPOWA

Atoderm Intensive Baume

Kojący balsam emolientowy,
wzbogacony odziałanie przeciwświądowe, odbudowujące ochronną barierę skóry i zapobiegające podrażnieniom.

Więcej o dermokosmetykach Atoderm!

* Badanie kliniczne z udziałem 130 pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 15 lat, cierpiących na umiarkowaną formę AZS. Produkt stosowano dwa razy dziennie przez sześć miesięcy.

Polecamy wideo: Projekt „Z sercem o atopii”

Aktualizacja: 2016-10-28 Publikacja: 2016-10-28
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Bioderma
Bioderma
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.