Kosz na pieluchy: czy warto mieć go w domu? [6 propozycji]

Kosz na pieluchy to potencjalnie zbędny gadżet, który nie jest obowiązkowym zakupem podczas komponowania wyprawki dla niemowlaka. Jednak niektóre młode mamy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Dlaczego jest taki popularny? Sprawdź, jaki model pojemnika będzie dla ciebie odpowiedni.

Wydaje się, że zakup kosza na pieluchy jest łatwy. Wystarczy wybrać mały, biurowy pojemnik i postawić go obok kącika do przewijania. Z jednej strony będzie to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Z drugiej jednak takie pojemniki nie sprawdzają się na dłuższą metę. Poniżej przedstawiamy wam kilka naszych porad, które powinnaś wykorzystać podczas kupowania odpowiedniego akcesorium.

Kosz na pieluchy: czy jest w domu niezbędny?

Kosz na pieluchy nie jest niezbędnym elementem w domu. Zazwyczaj każda mama radzi sobie zwykłym pojemnikiem na śmieci, ale te specjalnie mają kilka swoich zalet. Przed wszystkim kosze, które zostały stworzone specjalnie do brudnych pieluszek, posiadają odpowiednią folię. Izoluje ona bakterie, a także pakuje oddzielnie każdą pieluchę. Dzięki temu zapobiega wydobywaniu się ze środka kosza przykrego zapachu. Jeśli posiadasz dużą przestrzeń do przewijania i trochę środków pieniężnych, warto zainwestować w taki gadżet dla niemowlaka.

>> Czytaj także: Przewijak dla niemowlaka. Przewijak na łóżeczko, z wanienką: jaki przewijak wybrać? >>

Kosz na pieluchy: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni kosz na pieluchy, zwróć szczególną uwagę na jego wysokość. Im wyższy będzie, tym rzadziej będziesz musiała go opróżniać. Kolejnym aspektem jest miejsce. Takie specjalne pojemniki zajmują go dość sporo, więc musisz wygospodarować na niego odpowiednio dużą przetrzeń. Estetyczną kwestią jest kolor. Kosze w głównej mierze są białe, więc będą pasować do każdego rodzaju wnętrza.

>> Sprawdź też: Chusteczki nawilżane dla niemowląt. Do czego jeszcze mogą być przydatne? >>

Kosz na pieluchy: jakich produktów nie kupować?

Pamiętaj, aby przed wyborem idealnego kosza na pieluchy wszystko dobrze sobie przekalkulować. Taki kosz nie należy do najtańszych gadżetów, a wkłady kosztują ok. 30-40 zł. Jeden starcza na ponad 3 tygodnie, więc dobrze się zastanów, czy opłaca ci się taki zakup. Wadą zwykłych wiaderek jest fakt, że mieszczą one mało pieluszek, a poza tym nie eliminują przykrych zapachów. Sprawia to, że wynoszenie pełnego worka stanie się dla ciebie dodatkowym, codziennym obowiązkiem.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-03-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.