Ubieranie niemowlaka: sposoby na bezstresowe przebieranie dziecka.

Ubieranie niemowlaka
fot.: Thinkstock
Zastosowanie kilku trików ułatwia zadanie, jakim jest ubieranie niemowlaka.

Ubieranie niemowlaka nie należy do najłatwiejszych czynności. Wiele młodych mam obawia się tego. Dzieci także zazwyczaj nie przepadają za przebieraniem. Jest jednak kilka sposobów na to, aby ubieranie niemowlaka przebiegało szybko i sprawnie.

Dzieci zazwyczaj nie przepadają za przebieraniem. I choć rozbieranie zazwyczaj przychodzi łatwiej, to już ubieranie często jest drogą przez mękę, zwłaszcza dla młodej niezaprawionej jeszcze w tego typu bojach mamy. Dziecko się pręży, kopie nóżkami, wyrywa, często też krzyczy. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z ubieraniem niemowlaka. Zastosowanie poniższych wskazówek może sprawić, że czas ubierania będzie miłą chwilą mamy i dziecka.

Przebieranie niemowlaka: zadbaj o wygodę

Do ubierania niemowlaka wybierz stałe miejsce. Może to być przeznaczona do tego komoda, stolik lub przewijak. W sklepach dostępne są specjalne materacyki do przewijania dzieci – to produkty wygodne i praktyczne. Wybierz takie miejsce, w którym dziecku będzie wygodnie,a ty będziesz miała swobodę ruchów. Rozłóż miękki kocyk lub pieluszkę, aby dziecko nie czuło zimnej powierzchni ceratki.

Wcześniej przygotuj ubranka, tak abyś miała je pod ręką i nie musiała po nie sięgać oraz pieluszkę, ewentualnie nawilżane chusteczki do podmycia dziecka. Jednym słowem wszystko, czego będziesz potrzebować.

Staraj się być spokojna. Pamiętaj, że dziecko odbiera twoje emocje. Jeśli będziesz podenerwowana, ono również będzie napięte. Możesz do dziecka mówić spokojnym, kojącym głosem. Może dobrym pomysłem będzie zanucenie piosenki. Dziecko będzie mogło wsłuchiwać się w dźwięki, jednocześnie przyglądając się tobie. Obserwować twoje ruchy, uśmiech, wyraz oczu.

Przebieranie niemowlaka: odpowiednie ubranka

Poza spokojnym podejściem, to najważniejszy element przebierania niemowlaka: wygodne ubranka, najlepiej uszyte z miękkiej, elastycznej bawełny. Najłatwiej zakłada się dzieciom pajacyki czy rampersy wyposażone z przodu w zatrzaski od góry do dołu na całej długości. Zdecydowanie ułatwia to ich zakładanie. Body i kaftaniki dobrze jeśli mają duże dekolty, dodatkowo rozpinane na ramionkach. Główka noworodka jest dość duża w stosunku do reszty ciała. Dlatego potrzeba sporego otworu w ubranku, aby je przez nią przełożyć. Czapeczka, jeśli chcesz żeby pozostała na dłużej na główce wiercącego się noworodka, powinna mieć troczki do zawiązania pod szyjką. Warto zapoznać się z ofertą marki Mamatti, która produkuje znakomite jakościowo, wygodne ubranka dla najmłodszych w wielu liniach kolorystycznych.

Przebieranie niemowlaka: wykorzystaj sprawdzone sposoby

Przygotowanie odpowiedniego miejsca i wybór właściwych ubranek to pierwsze dwa kroki do sukcesu. Ostatnim krokiem jest wykorzystanie doświadczenia innych mam i zastosowanie kilku trików, które ułatwią zadanie, jakim jest ubieranie niemowlaka.

 

Dobrze wiedzieć

Sprawdzone sposoby na przebieranie niemowlaka:

  1. chwyt pod nóżki;
  2. obracanie dziecka na boki;
  3. rozciąganie dekoltu i zwinięcie ubranka ( jak pończochę);
  4. rozciągnięcie rękawków i rozwinięcie ich na rączce;
  5. zakładanie czapeczki: nie unoś główki dziecka – nasuń czapkę na czubek głowy i obracając dziecko na boki naciągnij czapeczkę. Troczki zawiąż z boku pod brodą.
Aktualizacja: 2016-08-18 Publikacja: 2016-08-18
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Mamatti
Mamatti
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.