Wanienka dla dziecka: jaką wanienkę dla niemowlaka kupić? [8 najciekawszych wanienek z rynku]

Przy kompletowaniu wyprawki dla niemowlaka jednym z podstawowych akcesoriów będzie wanienka dla dziecka. Podczas wybierania wanienki dla niemowląka rodzice muszą podjąć decyzję: postawić na wygodę czy funkcjonalność? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Na początku potrzebujemy niewiele akcesoriów do pielęgnacji, ale na liście wyprawki na wysokim miejscu znajduje się wanienka dla dziecka. Odpowiednio dobrana wanienka to już pół sukcesu do oswojenia niemowlaka z kąpielą. Jeśli dziecku jest niewygodnie podczas kąpieli, a woda dopływa w niekomfortowe miejsca, to zacznie się ono szybko denerwować i płakać.

Wanienki dla niemowląt ze stojakiem

Wanienka ze stojakiem to duże udogodnienie dla rodziców, a szczególnie dla ich pleców. Możesz dostosować wysokość statywu do swojego wzrostu tak, aby schylać się jak najmniej podczas kąpieli niemowlaka. Jedyną wadą takiego zestawu może być fakt, że zajmuje on dużo miejsca. Jeśli masz małą łazienkę, możesz ustawić wanienkę w pokoju dziecka w ustronnym miejscu.

Wanienki dla niemowląt z odpływem

Jeśli zależy ci na tym, aby wanienka dla niemowlaka miała odpływ, musisz dokładnie sprawdzić jego szczelność. Wielu rodziców narzeka, że nawet po kilku użyciach korek staje się nieszczelny i woda przecieka. Taki rodzaj wanienki sprawdzi się dla mam, które mają problemy z kręgosłupem i nie mają siły, aby przenosić pełny wody mebel z pokoju do łazienki i tak w kółko.

Wanienki dla niemowląt: ceny

Ceny wanienki do kąpieli wahają się w granicach od 50 do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest to akcesorium i jakie posiada gadżety. Zwykłe plastikowe wanienki dla niemowląt o długości 80 cm kosztują ok. 100 zł. Większe modele wanienek na stojakach to koszt już od 200 do 300 zł. Jeżeli chcesz kupić komodę wielkofunkcyjną z wanienką, przewijakiem i miejscem na ubranka oraz akcesoria niemowlaka zapłacisz około 500-600 zł.

Aktualizacja: 2016-07-29 Publikacja: 2016-02-17
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.