Atopowe Zapalenie Skóry - czym myć dziecko?

Kapiel niemowlecia sposoby na kapiel niemowlaka bez stresu
fot.: photos.com
Kąpiel niemowlęcia: sposoby na kąpiel niemowlaka bez stresu

Atopowe Zapalenie Skóry to skorzenie wymagające specjalnej pielęgnacji. Zobacz w czym myć dziecko chore na Atopowe Zapalenie Skóry.

Przy Atopowym Zapaleniu Skóry trzeba używać kosmetyków delikatnych, o jak najprostszym składzie, bo wtedy maleje ryzyko, że któraś z substancji podrażni skórę. Dla atopików najlepsze są emolienty wzmacniające naturalną barierę lipidową skóry.

Atopowe Zapalenie Skóry - jakich preparatów używać?

Preparatów o działaniu ochronnym jest mnóstwo. Który kosmetyk wybrać? Najlepiej poprosić o pomoc lekarza, który zaleci najlepszy preparat. Dziecko chore na Atopowe Zapalenie Skóry nie musi mieć wielu kosmetyków. Będziesz potrzebowała emolientu do kąpieli – może to być olejek, emulsja, płyn albo kostka myjąca (ale nie mydło!). Potrzebny będzie wam również szampon do włosów, także z linii dla wrażliwców. I koniecznie balsam do natłuszczania skóry – najlepiej w jak największym opakowaniu. Będziesz zużywała go najwięcej. Zakup większego opakowania jest zwykle bardziej opłacalny cenowo niż kupowanie co tydzień kolejnego balsamu o małej pojemności. Ostatni kosmetyk to krem ochronny z filtrem UV, koniecznie fizycznym, który nie wnika w skórę, lecz na niej osiada, nie powodując podrażnień.

forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.