Stymulacja wielozmysłowa dziecka: na czym polega? [FILM]

Kąpiel niemowlaka. Zabawy w wannie wspomagają rozwój dziecka
fot.: photos.com
Kąpiel niemowlaka. Zabawy w wannie wspomagają rozwój dziecka

Na czym polega stymulacja wielozmyslowa dziecka. W "Dzień Dobry TVN" psycholog Justyna Korzeniewska, wyjasniea, jak prawidłowo przeprowadzić masaż niemowlęcia oraz jaki  wpływ na rozwój dziecka ma stymulacja wielozmysłowa i masaż podczas kąpieli.

Stymulacja wielozmysłowa dziecka to bardzo ważny proces, który możemy rozwijać chociażby podczas kąpieli. Nie każdy rodzic zauważa, że w tak prozaicznej czynności wykorzystywany jest nie tylko zmysł dotyku, ale również wzroku czy słuchu. Podczas czynności pielęgnacyjnych powinniście zadbać o właściwy ubiór, a także o odpowiednie oświetlenie. Ważnym aspektem jest również ton głosu jakim zwracasz się do niemowlaka. Wraz z wiekiem dziecka należy zmieniać podjeście oraz angażować inne bodźce stymulujące jego rozwój.

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news Aktualizacja: 2016-08-18 Publikacja: 2016-06-14
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.