Rozwój dziecka: 10 kamieni milowych czyli pierwsze osiągnięcia niemowlaka

Rozwój dziecka: 10 kamieni milowych czyli pierwsze osiągnięcia niemowlaka

Rozwój dziecka śledzi cała rodzina, z niecierpliwością czekając na jego pierwsze osiągnięcia. Pierwszy rok życia dziecka to błyskawiczny rozwój niemowlaka, nabywanie nowych umiejętności  i wiele tzw. kamieni milowych w jego rozwoju, które są początkiem samodzielności. Każdy z tych etapów przynosi ogromną radość i staje się kolejnym powodem do rodzicielskiej dumy oraz potwierdzeniem, że rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Mamy często zapisują pamiętne daty w kalendarzu, traktując je jak rodzinne święto. Zaprezentujmy zatem te najważniejsze pierwsze osiągnięcia niemowląt, pamiętając, że nieznaczne opóźnienie lub przyśpieszenie rozwoju dziecka występuje dość często i  nie powinno być  powodem do niepokoju.

Autor tekstu: Anna Kuliberda
Autor zdjęcia: photos.com
Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
Trzymiesięczne niemowlę: rozwój dziecka, które ma trzy miesiące
Trzymiesięczne niemowlę: rozwój dziecka, które ma trzy miesiące

Trzymiesięczne niemowlę ma na tyle mocne mięśnie tułowia, że duża i ciężka ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

Blabla no w sumie to dobrze bo masz jeszcze troszku czasu O kurde ciekawe ile bedzie dzidzia ważyć Powiem szczerze ...

uzytkownik

Ja nie sprzątam ... w sumie inaczej. Sprzątam prawie codziennie, wię specjalnie na święta nie muszę. Okna myłam niedawno, więc ...

uzytkownik

To jak trzecie dziecko, masz rację, tez na godzinę się domaga uwagi, rano wstaje i późno idzie spać ;-) No ...

facebook

Mjakmama24.pl duży i popularny serwis internetowy, którego głównymi tematami są ciąża, poród i dzieci. Dział Rozwój niemowlęcia. Kalendarz rozwoju dziecka. Niemowlę podnosi głowę, przewraca się na brzuch, reaguje na głos i wodzi wzrokiem. Czy wiesz, kiedy niemowlę zaczyna siadać, raczkuje, wstaje. Kiedy dziecko zaczyna chodzić, pierwsze kroki dziecka, nauka chodzenia. Twoje dziecko zaczyna gaworzyć, wypowiada pierwsze słowa, zaczyna mówić, co ułatwiają mu bobomigi. Bezpieczne zabawki dla niemowląt. Kangurowanie czyli noszenie niemowlęcia w chuście. Co to jest skala Brazeltona. Czy twoje dziecko ssie smoczek czy ssie kciuk. Czy warto chodzić na basen, nauka pływania dla niemowląt. Gdy trzeba oddać dziecko do żłobka, jak znaleźć żłobek. Jak znaleźć nianię, gdzie szukać opiekunki do dziecka, czy warto kontrolować nianię.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.