Rozwój dziecka: 10 kamieni milowych czyli pierwsze osiągnięcia niemowlaka

Rozwój dziecka: 10 kamieni milowych czyli pierwsze osiągnięcia niemowlaka

Rozwój dziecka śledzi cała rodzina, z niecierpliwością czekając na jego pierwsze osiągnięcia. Pierwszy rok życia dziecka to błyskawiczny rozwój niemowlaka, nabywanie nowych umiejętności  i wiele tzw. kamieni milowych w jego rozwoju, które są początkiem samodzielności. Każdy z tych etapów przynosi ogromną radość i staje się kolejnym powodem do rodzicielskiej dumy oraz potwierdzeniem, że rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Mamy często zapisują pamiętne daty w kalendarzu, traktując je jak rodzinne święto. Zaprezentujmy zatem te najważniejsze pierwsze osiągnięcia niemowląt, pamiętając, że nieznaczne opóźnienie lub przyśpieszenie rozwoju dziecka występuje dość często i  nie powinno być  powodem do niepokoju.

Autor tekstu: Anna Kuliberda
Autor zdjęcia: photos.com
Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
Trzymiesięczne niemowlę: rozwój dziecka, które ma trzy miesiące
Trzymiesięczne niemowlę: rozwój dziecka, które ma trzy miesiące

Trzymiesięczne niemowlę ma na tyle mocne mięśnie tułowia, że duża i ciężka ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

Polozylam sie ok 1:00 i jeszcze nie zasnelam... Ach jak cudownie... Miałam moment ze chciałam budzić męża. Do tej pory ...

uzytkownik

cześć wszystki tak jak obiecałąm doczytałam rano fajnego dnia wam życzę, super spacerów, zjedzonych obiadków i duzo buziaków od dzieeciątek

uzytkownik

Metunia wtedy to mąż dostanie 2 tygodnie opieki nade mną także spoko.:) a przy porodzie to on pojedzie ze mną ...

facebook

Mjakmama24.pl duży i popularny serwis internetowy, którego głównymi tematami są ciąża, poród i dzieci. Dział Rozwój niemowlęcia. Kalendarz rozwoju dziecka. Niemowlę podnosi głowę, przewraca się na brzuch, reaguje na głos i wodzi wzrokiem. Czy wiesz, kiedy niemowlę zaczyna siadać, raczkuje, wstaje. Kiedy dziecko zaczyna chodzić, pierwsze kroki dziecka, nauka chodzenia. Twoje dziecko zaczyna gaworzyć, wypowiada pierwsze słowa, zaczyna mówić, co ułatwiają mu bobomigi. Bezpieczne zabawki dla niemowląt. Kangurowanie czyli noszenie niemowlęcia w chuście. Co to jest skala Brazeltona. Czy twoje dziecko ssie smoczek czy ssie kciuk. Czy warto chodzić na basen, nauka pływania dla niemowląt. Gdy trzeba oddać dziecko do żłobka, jak znaleźć żłobek. Jak znaleźć nianię, gdzie szukać opiekunki do dziecka, czy warto kontrolować nianię.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.