Pieluszki jednorazowe – rozwiązanie na lato

Pieluszki jednorazowe
fot.: thinkstockphotos.com

Kochamy wakacje: ciepło i słońce. To czas, kiedy spędzamy do świeżym powietrzu większość dnia. Niemowlaki wreszcie mogą pomachać bosymi stópkami. Większe dzieci - pobiegać na golasa - w samej pieluszce.

Tak właśnie wygląda letni strój malucha: czapka i pielucha. Skóra dziecka musi być zabezpieczona kremem ochronnym przed oparzeniami. Główkę przed słońcem osłania kapelusz, chustka lub czapeczka. A na pupie tylko przewiewna chłonna pieluszka, która spełni swoja rolę nie przegrzewając malucha nawet podczas największych upałów.

Zaawansowane technologie

Ten termin oznacza nie tylko nowoczesne systemy informatyczne. Rozwój technologiczny następuje także w bardziej prozaicznych dziedzinach, choćby takich jak produkcja coraz doskonalszych pieluch. Pokolenia wstecz wychowywały się w tetrowych pieluszkach wielorazowych. Oznaczało to mnóstwo pracy związanej z praniem i prasowaniem, ale także większe ryzyko odparzeń i wysypek alergicznych na dziecięcej pupie. Dziś również wielorazowe pieluchy mają swoich zwolenników, kierujących się głównie względami ekonomicznymi. Niestety ich negatywne działanie na skórę dziecka nasila się właśnie latem, gdyż tetrowy (mikrofibrowy, bambusowy itd.) wkład trzeba zabezpieczyć materiałem nie przemakającym, czyli folią lub poliestrowym otulaczem. Przesiąknięta pielucha, zasłonięta nieprzepuszczalnym materiałem działa jak kompres, szczególnie w pełnym słońcu.

Nowoczesne jednorazówki

Pierwsze pieluchy jednorazowe również były dalekie od doskonałości. Jednak dziesiątki lat badań i unowocześniania ich dają obecnie dobre rezultaty. Nowe pieluchy są cieńsze od swoich poprzedniczek, a co za tym idzie lżejsze i bardziej przewiewne. Produkowane są z coraz lepszych materiałów, są coraz bardziej elastyczne, a za tym idzie dokładniejsze dopasowanie do nóżek i brzuszka. Jednym słowem eliminuje się w ten sposób nieszczelności, nie ograniczając wygody i swobody ruchu użytkownika. Jednocześnie wraz z wagą i grubością pieluchy nie tylko nie zmniejsza się chłonność wkładu, ale dzięki różnym patentom wilgoć pozostaje w nim zamknięta, bez wtórnego kontaktu ze skórą maluszka. Niektóre pieluszki powoli „zapełniając” się, dają o tym znać: pod wpływem wilgoci na przedzie pieluszki zarysowuje się identyfikator oznaczający czas na zmianę.
Kluczową zaletą odczuwaną latem i odróżniającą komfortowe pieluchy jednorazowe od wielorazowych odpowiedników jest możliwość cyrkulacji powietrza. To gwarancja zdrowej skóry i komfortu noszenia nawet podczas największych upałów. Oczywiście nie wolno absolutnie zapominać o regularnej zmianie pieluszki, wietrzeniu pupy, kąpielach i pielęgnacji sprawdzonymi kosmetykami.

Polecamy też

Mały wiercipięta w ruchu

Kiedy nasze słodziaki ruszają na podbój świata na własnych kończynach, początkowo na czterech, aż w końcu tylko na dwóch, pielucha nie może być dla nich obciążeniem. Wszystko co ogranicza im ruchy, sprawia dyskomfort czy po prostu przeszkadza odrzucają od razu jako zbędny balast. W przypadku pieluchy byłoby to niefortunne, przynajmniej do czasu dopóki dziecko nie korzysta świadomie z nocnika. Na ten ostatni etap pieluchowania doskonałym rozwiązaniem są pieluszkomajtki. W swojej ofercie dysponuje takimi marka Dada. Posiadają pełen wachlarz zalet nowoczesnych jednorazówek, dodatkowo ich sposób nakładania i noszenia ułatwia trening nocnikowania. Także w dni upalne kiedy rozbieramy malucha „do rosołu” kilka razy dziennie kształt majteczek i elastyczne boki ułatwiają przebieranie dziecka, także podczas pierwszych prób jego samodzielności.

Jakie pieluchy wybrać?

Dada to marka, oferująca m.in. pieluszki dla dzieci, dostępne w sklepach Biedronka i Hebe w całej Polsce. Produkty cieszą się dużym zaufaniem wśród mam. Pieluszki Dada wyróżnia doskonała jakość, wyjątkowa miękkość i przystępna cena. Jako jedyne w Polsce posiadają logo „Stworzone we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka”.

Aktualizacja: 2016-09-13 Publikacja: 2016-07-05
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.