9 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć

Poznaj 9 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć. Są to sprzęty i kosmetyki, które ułatwią opiekę na wcześniakiem.  

Obejrzyj galerię z listą gadżetów przydatnych w pierwszych miesiącach życia wcześniaka. Do standardowej wyprawki dla noworodka warto w sytuacji przedwczesnego porodu dokupić to, co zostało stworzone z myślą właśnie o wcześniakach - specjalnie dostosowany do potrzeb wcześniaka smoczek czy minikojec, w którym dziecko poczuje się bezpieczniej.

Dołącz do dyskusji o opiece nad wcześniakiem na forum Mjakmama24.pl

Kiedy dziecko rodzi się wcześniej niż było to zaplanowane (przed 37. tygodniem ciąży), rodzice przeżywają prawdziwy dramat. Oczywiście, nie tylko oni nie są przygotowani na ten krok. Przedwczesny poród jest również szokiem dla noworodka. To w szczególności on nie jest gotowy na to, by samodzielnie zmierzyć się z całym światem. Wcześniaki mają problemy z oddychaniem, wzrokiem, są bardziej podatne na zakażenia. Dlatego właśnie potrzebują wyjątkowej troski.

Przeczytaj: Jak zmniejszyć negatywne skutki przedwczesnego porodu

Opieka nad niemowlęciem urodzonym o czasie nie jest dla wszystkich rodziców prostą sprawą. Nic więc dziwnego, że mamy oraz ojcowie wcześniaków posiadają jeszcze więcej wątpliwości, obaw i pytań. Najlepszym źródłem informacji jest lekarz czy pielęgniarki z oddziału neonatologicznego, bo to one najwięcej wiedzą o praktycznej pielęgnacji dzieci. Dużo informacji znajdziesz na stronie internetowej www.wczesniaki.org.pl. Możesz korzystać też z doświadczeń rodziców innych wcześniaków (www.wczesniak.pl), pamiętając jednak o tym, że każde dziecko rozwija się nieco inaczej, a w zależności od przebiegu dochodzenia do pełnej formy, może wymagać innej opieki.

Zobacz: Wyliczanie wieku wcześniaka, ubranka dla wcześniaka

 

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-08-30 Publikacja: 2015-11-27
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.