5. Nadmorski Plener Czytelniczy

Zapraszamy do Gdyni literackiej, gdzie od pięciu lat we współpracy z jej włodarzami organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. Tym razem na spotkania z 60 autorami i 95 wydawcami zapraszamy czytelników w ostatni weekend lipca (29-31).

Będą książki w dobrych cenach, warsztaty dla dzieci, występy muzyczne, a przede wszystkim szansa na pozyskanie autografów. Nasze zaproszenie przyjęli między innymi: Hanna Bakuła, Jerzy Bralczyk, Katarzyna Boni, Zofia Cudny, Roman Czejarek, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Daniel de Latour, Ilona Łepkowska, Grzegorz Miecugow, Marek Przybylik, Eustachy Rylski, Beata Sabała-Zielińska, Stefan Szczepłek, Marta Fox, Katarzyna Tusk, Agnieszka Tyszka, Janusz Leon Wiśniewski.

Na weekend z widokiem na plaże zapraszamy rodziny z dziećmi. Plener rozpoczynamy o godzinie 12.00 od literacko-plastycznej atrakcji dla dzieci – warsztatów na podstawie nowego programu „Balticarium”, stworzonego przez autorkę wierszy dla dzieci i biologa morza Patrycję Wojtkowiak-Skórę oraz ilustratorkę Natalię Uryniuk. Pomysłodawczynie projektu zachęcą małych odkrywców do przygotowania portretów bałtyckich zwierząt i ułożenia własnych wierszy na ich temat. Dzieci z rodzicami zapraszamy na spotkanie z Zofią Cudny, kulinarną blogerką, która w ciągu zaledwie 3 lat zdobyła kilkadziesiąt tysięcy fanów w Polsce i za granicą. Zaprezentuje ona m.in. książkę „Make cooking easier. Przepisy na cztery pory roku”. Ulubiona autorka książek dla dzieci i młodzieży Agnieszka Tyszka, tak jak w swoich książkach, rozbawi swoimi opowieściami zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Co roku w Gdyni gości najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny Jerzy Bralczyk. Za każdym razem przywozi ze sobą nowe książki, świeże spostrzeżenia i refleksje. Po czterech latach prowadzenia najpopularniejszego bloga lifestylowego w Polsce jego autorka Katarzyna Tusk napisała i zilustrowała swój własny „Elementarz stylu”, w którym łamie stereotypy na temat mody i zdradza sposoby na to, jak zawsze wyglądać szykownie. Swoimi spostrzeżeniami chętnie podzieli się z gdyńską publicznością. Marta Fox – poetka, a także autorka bestsellerowych powieści dla młodzieży opowie o bohaterach swoich książek i ich perypetiach. Barbara Kosmowska, autorka niezwykle popularnych powieści dla dorosłych i dla młodzieży opowie o swoich najnowszych książkach, m.in. „Pozłacana Rybka". Ninie Reichter, swoją serią „Ostatnia spowiedź” podbiła serca nie tylko nastolatek, ale i dorosłych czytelniczek. Tysiące sprzedanych egzemplarzy, ponad 150 entuzjastycznych recenzji na blogach o literaturze, a także utrzymująca się nieprzerwanie przez kilka miesięcy to najlepsza rekomendacja dla autorki. Michał Zawadka, mówca motywacyjny poprowadzi spotkanie dla nastolatków i młodzieży: „Masz prawo odnieść sukces – milioner z kalendarzem”, na którym publiczność będzie odkrywać siłę zarządzania czasem i wyznaczania celu. Na wspólne czytanie bajek dzieci i ich opiekunów zaprasza Fundacja Miasto Słów.

Pełny program na: muratorexpo.pl/plener

Aktualizacja: 2016-07-26 Publikacja: 2016-07-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.