WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY

Wspólnie czytamy - dzieci wspieramy

"Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy" jest akcją adresowaną do dzieci, rodziców oraz opiekunów prawnych. Celem akcji jest pogłębianie wzajemnej relacji i zrozumienia przez zachęcenie do czytania i uczenia się wyrażania emocji, a także do rozmowy z dzieckiem.

Akcja społeczna zorganizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo Adamada jest skierowana do dzieci, rodziców, opiekunów prawnych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką pogłębiania relacji z rodziną. W ramach kampanii organizowane są wydarzenia związane z czytaniem i relacjami w rodzinie – pierwsze z nich miało miejsce 19 marca w Centrum Europejskim w Gdańsku. Trzy kolejne odbędą się wkrótce w Warszawie w dniach: 14 maja, 11 czerwca i 22 lipca.

Organizatorzy już dziś zapraszają rodziców razem z dziećmi na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 14 maja (niedziela) w godzinach 11–14 w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza w Warszawie. W czasie zaplanowanych trzech godzin rodzice razem z dziećmi będą mogli posłuchać książek wydawnictwa Adamada, czytanych przez zaproszone aktorki: Marię Seweryn, Grażynę Wolszczak i Annę Gzyrę. W czasie spotkania rodzice będą mieli także wyjątkową okazję porozmawiać z psychologiem Aleksandrą Piotrowską. Maria Seweryn opowie, jak można ciekawie czytać dzieciom i w jaki sposób czytanie może być wstępem do rozmowy na trudne tematy.

Odbędzie się również spotkanie z Dorotą Suwalską, autorką takich książek jak: „Iwo z Nudolandii”, „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać” „Ratunku, marzenia!” czy „Znowu kręcisz, Zuźka!”. Całe wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Roman Czejarek.

W trakcie wydarzeń dzieci nie będą się nudzić, ponieważ specjalnie dla nich zostaną zorganizowane konkursy, zabawy i kącik czytelniczy. Oczywiście nie może również zabraknąć postaci z najbardziej znanych i lubianych książek wydawnictwa Adamada, czyli Króliczka Rikusia i Wilczka. Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Książki Wydawnictwa poruszają ważne dla dzieci problemy, o których będziemy rozmawiać ze specjalistami. Chcemy mówić o czytaniu –  szczególnie o czytaniu jako wsparciu i wstępie do prowadzenia rozmów. Akcja propaguje czytanie jako integrację w rodzinie, wspólne spędza nie wolnego czasu oraz punkt wyjścia do rozmowy o rzeczach trudnych, problemach emocjonalnych wieku dziecięcego. Trwałe i głębokie relacje między dzieckiem a rodzicem pomagają we wzajemnym zrozumieniu i przejściu przez trudne okresy. Dzięki akcji chcemy zwiększyć liczbę osób sięgających po książki w ramach wolnego czasu i czytających je razem z dziećmi.

Partnerem kampanii jest Centrum Prasowe Foksal.
Patron medialny akcji: Radio dla Ciebie.
Portale: czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, qlturka.pl, dzieckowwarszawie.pl, ohme.pl, cogito.com.pl, mjakmama.pl
Więcej informacji na www.kopd.pl

wspólnie czytamy
Aktualizacja: 2017-05-10 Publikacja: 2017-05-10
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.