Dzień Czerwonego Noska 2016. Fundacja „Dr Clown” i gwiazdy leczą śmiechem

Dzień Czerwonego Noska
fot.: Piotr Litwic

Arteterapia, iluzje, żonglerka, zabawy edukacyjne, kolorowa parada „doktorów clownów” i inne atrakcje czekały na gości Dnia Czerwonego Noska 2016, festynu organizowanego przez Fundację „Dr Clown”, która na co dzień pomaga potrzebującym, prowadząc terapię śmiechem (geloterapię). Udział w wydarzeniu wzięła plejada gwiazd, które zaprezentowały się w zupełnie niecodziennych rolach.

11. czerwca Nowy Świat w Warszawie zamienił się w bajeczne i kolorowe miejsce. Ponad dwustu wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” oraz zgromadzone gwiazdy rozdawały uśmiechy i zapewniały moc dobrej zabawy. Wszystko po to, by zachęcać do uśmiechu na co dzień i wspierać pomoc potrzebującym w ramach terapii śmiechem (geloterapii), prowadzonej na co dzień przez Fundację „Dr Clown” w szpitalach, placówkach specjalnych, opiekuńczych i edukacyjnych.

W świat baśni można było wkroczyć dzięki bajkowym kolorowankom, muzycznemu teatrzykowi i baśniom słuchanym przez muzyczną rurę. Kolorowa parada, flashmoby, trampolina, niezliczone iluzje i magiczne sztuczki oraz uśmiechy na sto sposobów towarzyszyły zbieraniu środków na czerwone noski, rozdawane w prezencie wszystkim podopiecznym Fundacji „Dr Clown” przez kolorowo ubranych i gruntownie przeszkolonych wolontariuszy – „doktorów clownów”.

Akcję wsparła plejada gwiazd. Zamiast pozować na czerwonym dywanie, zaprezentowały się w zupełnie niecodziennym anturażu. Grażyna Wolszczak kręciła watę cukrową, Karol Strasburger z uśmiechem puszczał tęczowo mieniące się wielkie bańki mydlane. Karolina Nolbrzak i Włodzimierz Matuszak zaangażowali się podwójnie – budując „piernikową chatkę marzeń” i malując koszulki wraz z dziećmi oraz wolontariuszami Fundacji „Dr Clown”. Włodzimierz Zientarski opowiadał, jak bezpiecznie przewieźć dziecko w samochodzie i najlepiej zamontować fotelik samochodowy. Roześmiana Barbara Kurdej-Szatan puszczała bańki mydlane i wraz z jaskiniowcami w grocie „prehistorii śmiechu” przekonywała, że uśmiech to najstarszy język świata. Gwiazdy pozowały do zdjęć w czerwonych noskach – znakach rozpoznawczych Fundacji „Dr Clown”. Zobacz, jak gwiazdy pomagają Fundacji „Dr Clown” „leczyć śmiechem”!

Dzień Czerwonego Noska to wielki festyn rodzinny, organizowany co roku, w czerwcu, przez Fundację „Dr Clown”, aby zapewnić wszystkim gościom moc dobrej zabawy i uśmiechu oraz propagować prowadzoną przez Fundację terapię śmiechem i zabawą (geloterapię).

Fundacja „Dr Clown” realizuje program terapii śmiechem i zabawą dla osób przebywających w szpitalach, placówkach specjalnych, opiekuńczych i edukacyjnych już od 1999 r. Grupy wolontariuszy Fundacji, w kolorowych strojach i makijażu, z czerwonym noskiem, odwiedzają małych i dużych. Bawiąc, likwidują stresy i napięcia spowodowane nietypową i bardzo trudną sytuacją osób chorych i zmagających się z życiowymi trudnościami. Z „doktorem clownem” spotyka się miesięcznie kilka tysięcy podopiecznych. Każdy z nich dostaje na pamiątkę czerwony nosek. W 2015 r. wolontariusze Fundacji „Dr Clown” podczas 1979 wizyt odwiedzili blisko 59 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.

Więcej o Fundacji „Dr Clown”: http://drclown.pl/
O imprezie: http://dzienczerwonegonoska.pl/

 Fot. Piotr Litwic

Aktualizacja: 2016-06-15 Publikacja: 2016-06-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.