Festiwal Literatury dla Dzieci już trwa - zapraszamy!

festiwal literatury dla dzieci
fot.: materiały prasowe
Festiwal Literatury dla Dzieci odbędzie się w czterech miastach: Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Ruszyła największa europejska impreza poświęcona wyłącznie książkom dla najmłodszych – Festiwal Literatury dla Dzieci. Trzecia edycja festiwalu potrwa miesiąc (10 maja – 12 czerwca 2016), a w programie ponad sto czterdzieści wydarzeń i cztery festiwalowe miasta: Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Kraków.

Festiwal Literatury dla Dzieci 2016 rozpoczął się w Gdańsku, a otworzył go jubileuszowy benefis Bohdana Butenki. Korowód Gapiszonów przeszedł spod Fontanny Czterech Kwartałów do Instytutu Kultury Miejskiej, a tam już czekał solenizant wraz z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. O ciągłej popularności Gapiszona i innych prac Butenki niech najlepiej świadczy fakt, że Mistrz podpisywał książki przez dwie godziny!

Benefis połączony był z inauguracją wystawy plenerowej Butenko PINXIT, którą będzie można zobaczyć również w pozostałych miastach festiwalowych. Za nami również pierwsza spotkania autorskie – z Barbarą Gawryluk i Jarosławem Mikołajewskim oraz warsztaty plastyczne pod okiem Jana Bajtlika, Anny Skowrońskiej i Katarzyny Radziwiłł oraz animacji poklatkowej z Moniką i Adamem Świerżewskim w roli przewodników po świecie filmu.

Cykl wieczornych czytanek przed zachodem słońca otworzył Stefan Chwin w niezwykłych wnętrzach Domu Uphagena. Dzieci najpierw poznały literacki obrazki z życia mieszczan, a później miały okazje zajrzeć do zakamarków osiemnastowiecznego mieszczańskiego domostwa.

Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku potrwa do soboty 14 maja, a już 18 maja rusza Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do zapisów. Szczegóły na stronie: http://bit.ly/FLdD_Warszawa_2016.

Aktualizacja: 2016-05-13 Publikacja: 2016-05-13
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.