Kolejny etap akcji „Z sercem o atopii” - urządzamy pokój atopika

Z sercem o atopii
fot.: materiały prasowe

Czy dzieci cierpiące na Atopowe Zapalenie Skóry nie wolno myć wodą, wystawiać na słońce ani pozwalać im na zabawę na podłodze? Czy okłady z kapusty są faktycznie pomocne? Internet jest pełen mitów o AZS, dlatego program „Z sercem o atopii” od ponad roku stara się je obalać, a przede wszystkim wspierać wszystkich chorych i ich rodziny borykające się na co dzień z atopowym zapaleniem. Stałe wsparcie specjalistów oraz praktyczne porady dotyczące leczenia, codziennej pielęgnacji skóry i życia z AZS to główne zadania portalu www.zsercemoatopii.pl  Na portalu właśnie pojawił się miniporadnik „Pokój przyjazny dla atopika”.

Laboratoire Dermatologique BIODERMA przeprowadziła remont pokoju dziewczynki z AZS, a całość została udokumentowana w formie filmu, aby podzielić się wiedzą z innymi rodzinami i tym samym pomóc im w codziennym życiu z chorobą. Wsparcia merytorycznego udzieliła Fundacja Alabaster.

Film zawierający wiele praktycznych informacji przydatnych w codziennym życiu z AZS można obejrzeć tutaj: http://www.zsercemoatopii.pl/pokoj-przyjazny-dla-atopika/

Zmiany,  które zaszły w pokoju Ani pozwolą jej na wspaniałe funkcjonowanie i znacznie poprawią jej samopoczucie, a jak wiadomo pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie dziecka bardzo dobrze wpływają na stan skóry -  powiedziała Beata Czerko, mama dziewczynki, której pokój został wyremontowany.

Odpowiednie urządzenie pokoju dziecka z Atopowym Zapaleniem Skóry jest ogromnie istotne. -  mówi lek. Michał Adamczyk z Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - Ważne, żeby używać hipoalergicznych materiałów oraz unikać mebli i zabawek, które zbierają kurz i mogą być rezerwuarem roztoczy. Równie istotne jest, aby dziecko czuło się w swoim pokoju komfortowo. Nie należy jednak popadać w przesadę w dążeniu do uczynienia środowiska dziecka „sterylnym” – u dzieci z chorobami atopowymi często występuje uczulenie na wiele różnych alergenów, a ich całkowita eliminacja z otoczenia zazwyczaj jest po prostu niemożliwa. Obecnie przeważa pogląd, że w Atopowym Zapaleniu Skóry unikać należy przede wszystkim tych rzeczy, które powodują zaostrzenia w realnym życiu.

Akcja „Z sercem o atopii” w dalszym ciągu obala mity związane z atopią, które niestety w dużym stopniu utrudniają dotarcie do wartościowych i prawdziwych, a co za tym idzie, również przydatnych dla chorych treści. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy atopicy powinni unikać kontaktu z podłogą koniecznie wejdź na www.zsercemoatopii.pl

O akcji "Z sercem o atopii"

Dzięki wieloletniej współpracy z dermatologami i Fundacją Alabaster skupiającą osoby cierpiące na Atopowe Zapalenie Skóry, marka Bioderma zauważyła ogromną potrzebę kompleksowej opieki dla atopików i ich rodzin. Powstał program, który nie tylko pomaga wszystkim zrozumieć problematykę AZS, ale również zapewnia praktyczne wsparcie.

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba skóry, która ma konsekwencje w całym życiu atopika i jego rodziny. Projekt „Z sercem o atopii” ma na celu interdyscyplinarną pomoc w trudnej codzienności. Efektywna współpraca i zaangażowanie specjalistów takich jak Lekarz Dermatolog, Lekarz Pediatra, Lekarz Alergolog, Dietetyk, Psycholog i Fundacji Alabaster może polepszyć życie osób dotkniętych AZS, zapewnić im poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnić praktyczne benefity.

www.zsercemoatopii.pl

Aktualizacja: 2016-09-13 Publikacja: 2016-09-08
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.