Najnowsza książka Katarzyny Wasilkowskiej "Królestwo jakich wiele"

Królestwo jakich wiele
fot.: materiały prasowe

Poznaj miłościwego króla i jego królewską rodzinę: królową babkę i jej mopsa Pusia, jego żonę, która pewnie miała kiedyś jakieś imię, ale teraz wszyscy mówią do niej „miłościwa pani”, no i córeczkę, śliczną i mądrą Tuberozę.

Książka Katarzyny Wasilkowskiej to zaproszenie na prawdziwą ucztę czytelniczą. W Królestwie jakich wiele nie zaskoczą nas co prawda bohaterowie – mamy tu klasyczną obsadę królewską, ze swoistą wisienką na torcie – królową matką ze szpetnym psiakiem pod pachą. Uniwersalne są także problemy, z jakimi owa rodzina się boryka: po królewsku – z wojowniczo nastawionymi sąsiadami czy szukaniem męża dla królewny, po ludzku – z nocnym wyjadaniem z lodówki (król), manią telezakupową (królowa) czy nieprzestrzeganiem etykiety (królewska córa). Dlatego każdy z przeciętnej polskiej rodziny odnajdzie siebie w tym stadle.

To, co zdecydowanie wyróżnia to literackie danie, to język i humor. Narracja aż kipi od charakterystycznych, komicznych sformułowań, miłośnicy dawnej polszczyzny będą kontenci, podobnie fani literatury najnowszej. Zaś słodko-kwaśny humor idealnie równoważy rozliczne przytyki, jakie autorka robi mieszkańcom królestwa. Przytyki zasłużone, bo każdemu tu daleko do ideału. Co nie przeszkadza ich lubić. I pewnie dlatego tę książkę połyka się na raz.

Więcej informacji o książce znajdziecie na www.wyd-literatura.com.pl

Aktualizacja: 2016-07-08 Publikacja: 2016-07-05
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.