Położna na medal poszukiwana

Położna na medal poszukiwana
fot.: materiały prasowe

Trwa 3. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal”, w ramach której organizowany jest konkurs pod tym samym tytułem.  Z końcem lipca zakończyły się nominacje do konkursu, gdzie zostało zgłoszonych 308 położnych, na które do tej pory oddano prawie 37 tysięcy głosów. Obecnie pierwsze miejsce w plebiscycie zajmuje Anna Pawłowska z Gniezna. Głosy na kandydatki można oddawać do 31 grudnia na stronie www.poloznanamedal2016.pl .

Konkurs na „Położną na medal” rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 31 grudnia. Obecnie pierwsze miejsce należy do Anny Pawłowskiej z Gniezna, która otrzymała 1668 głosów. Drugie miejsce zajmuje Barbara Majchrzak, położna z Lubina z ilością 1650 głosów. Na trzecim miejscu plasuje się Anna Sapiejewska z Radzymina, na którą oddano 1649 głosów.

Położna w okresie okołoporodowym pełni ważną rolę w życiu kobiety. Rolę, która często wykracza poza standardy określone w zawodzie położnej. Poza wiedzą i doświadczeniem otacza opieką przyszłą mamę. W czasie porodu jest dla niej wsparciem, a po porodzie służy pomocą w pierwszych dniach życia dziecka. Musimy również pamiętać, że młode mamy same często potrzebują pomocy. To one przeżywają różne stany emocjonalne. Od euforii związanej z nowonarodzonym dzieckiem, po depresję poporodową, z którą muszą sobie poradzić mając na uwadze opiekę nad dzieckiem. W takich chwilach położna to nie tylko opiekun, ale również przyjaciel rodziny, który wysłucha i wesprze kobietę słowem i dobą radą. Oddając głos na położną, przyszłe i młode mamy, oraz  ich rodziny mają szansę podziękować położnym za ich pracę i zaangażowanie-mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, organizatora kampanii i konkursu „Położna na medal”.

Oddaj głos na położną

Oddawanie głosów trwa przez cały czas trwania konkursu, czyli od początku kwietnia do 31 grudnia 2016 roku. Głosy przyjmowane są za pośrednictwem strony www.poloznanamedal2016.pl.

Po dziewięciu miesiącach trwania konkursu wyłonione zostaną trzy najlepsze położne w kraju oraz położne, które uzyskały najwyższą liczbę głosów w poszczególnych województwach.

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii jest marka Alantan Plus.

__________________________________________________________________
Położna na Medal to prowadzona od 2014 roku kampania społeczno-edukacyjna zwracająca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Istotną kwestią kampanii jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.
Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, trzeciej edycji konkursu przyjmowane były od 1 kwietnia do 31 lipca 2016 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku. Nominacje i głosy odbywają się na stronie www.poloznanamedal2016.pl

Aktualizacja: 2016-08-26 Publikacja: 2016-08-25
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.