Słoneczniki 2016, czyli wspólnie nagrodźmy to, co najlepsze dla dzieci!

Słoneczniki
fot.: materiały prasowe
Konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci.

Co łączy kwiaty i wydarzenia dla dzieci? Odpowiedź może być tylko jedna: Słoneczniki! Czyli konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci.

Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy pełną mobilizację dla rodziców z Krakowa, Warszawy i województwa śląskiego! Na rozdanie czeka po sześć statuetek Złotych Słoneczników. Do kogo powinny trafić w tym roku? Które zajęcia lub wydarzenia dedykowane najmłodszym powinny zostać wyróżnione? Które warto polecać innym rodzicom? Gdzie przednia zabawa idzie w parze z pierwszorzędną nauką i organizacją na najwyższym poziomie? To pytania, których portal CzasDzieci.pl – organizator konkursu – nie może zostawić bez odpowiedzi. Dlatego, rodzicu, pomóż nam wyłowić te najlepsze w morzu przeciętnych! Zgłoś je do konkursu, a swoją nominację krótko uzasadnij. Najciekawsze uzasadnienia zostaną nagrodzone.

Przyznawane od kilku lat Słoneczniki to nie tylko podziękowanie i docenienie wkładu pracy organizatorów w kreatywną pracę na rzecz dzieci, ale i znakomity przewodnik po tym, co najlepsze w mieście. Dotychczas statuetkami zostały wyróżnione między innymi koncerty muzyki poważnej dla dzieci, warsztaty wokół twórczości Tadeusza Kantora, kreatywne zajęcia z matematyki, Polskie Radio Dzieciom, a także otwarty dla całych rodzin ogród społeczny.

Warto również pamiętać o tym, że wkład rodziców w Słoneczniki nie ogranicza się tylko do etapu zgłoszeń. Statuetki w poszczególnych kategoriach przyznaje jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego i ekspertów-praktyków w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej, ale również rodzice przyznają nagrody. W końcu to wy jesteście najlepszymi ekspertami w sprawie własnych dzieci!

Krótkie „know how” zgłaszania inicjatyw:

  • Wybieramy wydarzenia, które odbyły się w okresie lipiec 2015 – czerwiec 2016;
  • Zgłaszamy inicjatywę, a NIE instytucję;
  • Inicjatywy można przypisać do jednej lub maksymalnie trzech z sześciu kategorii, w których przyznawane są statuetki: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch, przyroda. Opierają się one na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera.
  • Na zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2016 pod adresem: sloneczniki.czasdzieci.pl/zgloszenie2016

Więcej informacji o Słonecznikach: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/.

Aktualizacja: 2016-06-27 Publikacja: 2016-06-27
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.