Twój przedszkolak. 120 cennych porad dla rodziców

twój przedszkolak 2
fot.: materiały prasowe
W książce "Twój przedszkolak. Jak rozwiązać problemy kilkulatka?" poruszono najważniejsze dla rodziców tematy.

Opieka nad przedszkolakiem, a przede wszystkim, wspieranie jego rozwoju, to dla rodziców nie najłatwiejsze wyzwanie. Z pomocą przybywa im superporadnik "Twój przedszkolak. Jak rozwiązać problemy kilkulatka"!

Okres przedszkolny ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka w przyszłości – nie tylko jego kariery szkolnej, lecz także późniejszych sukcesów i porażek w życiu. Dlatego tak ważne jest, by rodzice popełnili w tym czasie jak najmniej błędów, by mogli wyposażyć dziecko w pokaźny bagaż dobrych wzorców i doświadczeń.

Nasz poradnik ma pomóc rodzicom w rozwiązaniu trudnych sytuacji, w jakich mogą się znaleźć ich pociechy zarówno w przedszkolu, jak i wśród swoich rówieśników poza przedszkolem oraz w nowych sytuacjach domowych.

Dużą wagę przywiązujemy do sztuki rozmowy z dzieckiem na różne, czasem drażliwe tematy. Pomagamy rodzicom lepiej zrozumieć ich pociechy i podsuwamy argumenty, których im czasem brakuje.

W książce omówimy tematy dotyczące m.in.:

  • pobytu dziecka w przedszkolu (jak wybrać przedszkole, jak zmniejszyć stres adaptacyjny dziecka, co robić, gdy nie chce do niego chodzić);
  • zabaw i zabawek (także bajkoterapia, gry edukacyjne, bajki w telewizji);
  • trudnych sytuacji, w których może znaleźć się maluch (konflikty z rodzeństwem, rozwód rodziców, śmierć w rodzinie, pojawienie się braciszka/ siostrzyczki);
  • problemów wychowawczych (co robić, gdy dziecko kłamie, mówi brzydkie wyrazy, jak stawiać granice, uczyć samodzielności, tolerancji, ośmielić, gdy jest nieśmiałe);
  • problemów zdrowotnych (alergie, częste infekcje, wysypki, zez, moczenie nocne, lamblioza, ochrona skóry dziecka przed słońcem, szczepienia itp.).

Książka będzie nieocenionym źródłem informacji o wychowaniu zdrowego i dobrze rozwiniętego dziecka, napisana przystępnym językiem, bardzo praktyczna i w przyjaznej szacie graficznej.

Aktualizacja: 2016-02-10 Publikacja: 2016-02-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.