Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Dziecko ma szkolne problemy

Moja pociecha chodzi do 1. klasy. Niestety w trakcie pierwszego półrocza musieliśmy sie przeprowadzić do innego miasta i tym samym zmienić dzieciom szkołę. Ulka jest generalnie trudnym dzieckiem (po mamusi), ma duży temperament, nie lubi zakazów i chcialaby robić tylko to, na co ma ochotę. Ja sobie z nią radzę, tłumaczę co wolno, a czego nie, i że czasem musimy robić rzeczy, na które nie mamy ochoty. Dzisiaj zadzwoniła do mnie do pracy PANI DYREKTOR ze szkoły i powiedziała, że dziecko nie chce iść na lekcje: siedzi pod stołem i nie reaguje na polecenia. Chciała mnie poinformować, że albo ją odbiorę albo ona wezwie pogotowie ponieważ musi sprawdzić czy dziecku coś jest...hm... Wyjaśniona została mniej więcej między nami ta kwestia bez interwencji pogotowia. Jednak tak się zastanawiam czy MAM PROBLEM Z DZIECKIEM czy SZKOŁA MA PROBLEM DO MOJEGO DZIECKA. Liczę na wsparcie. Z góry dziękuję.

Witam.

Opisuje Pani odosobnioną sytuację i myślę, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć, czy dziecko ma problem czy szkoła ma problem.

Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, co spowodowało, że dziecko w taki właśnie sposób się zachowało. Na pewno była jakaś przyczyna takiego zachowania. O nią należałoby zapytać wychowawcę czy też dyrektora szkoły. Córka schowała się pod ławką, bo mogła się czegoś przestraszyć, coś mogło ją zdenerwować, nie czuła się z jakiegoś powodu dobrze.

Trzeba pamiętać, że to jej nowe miejsce, nowa szkoła, nowy nauczyciel, nowi koledzy.

Każde dziecko inaczej przyjmuje zmiany i inaczej na nie reaguje.

Jeśli już uda się Pani dokładnie wyjaśnić tę sytuację, trzeba się wspólnie zastanowić, jak można  dziecku pomóc. Może przyda się pomoc psychologa czy pedagoga szkolnego?

Praca z dzieckiem jest procesem, ale warto w nią inwestować, bo wtedy córeczka na pewno spokojniejsza i będzie się pewniej czuła w nowym miejscu.

Zachęcam do rozmowy z osobami kompetentnymi w szkole Pani dziecka. Od tego trzeba zacząć, by móc podjąć dalsze kroki. Wyjaśnienie przyczyny takiego zachowania jest teraz najważniejsze.

Pozdrawiam.

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
 • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

 • Asymetria ułożeniowa u dzieci zobacz film
  Asymetria...

  Asymetria ułożeniowa to stan, kiedy dziecko układa się...

 • Napięcie mięśniowe u niemowląt zobacz film
  Napięcie...

  Ocena napięcia mięśniowego to jeden z elementów...

 • Zęby malych dzieci - najczęstsze problemy zobacz film
  Zęby malych...

  Prawidłowa profilaktyka zębów w większości chroni małe...

 • Ćwiczenia przy asymetrii ułożeniowej zobacz film
  Ćwiczenia przy...

  Niemowlęta u których zdiagnozowano asymetrię ułożeniową...

 • Akcja Więcej Życzliwości dla Kobiet w Ciąży zobacz film
 • Metoda bobath zobacz film
  Metoda bobath

  Metod fizjoterapii jest wiele, a jedną z nich jest metoda...

 • REDKACJA 24 GODZINY - Chcesz spać przy dziecku w szpitalu? zobacz film
  REDKACJA 24...

  Śpią na karimatach, rozkładanych fotelach, mogą...

 • Rodzinne posiłki - źródło konfliktów czy okazja do budo zobacz film
  Rodzinne...

  Obejrzyj nagranie z webinarium. Anna Kasprzycka, trenerka...

 • Pozycje do odbijania zobacz film
  Pozycje do...

  Odbijanie powietrza po jedzeniu chroni niemowlaka przed...

 • Pozycje ułożenie małego dziecka zobacz film
  Pozycje...

  Dla prawidłowego rozwoju dziecka bardzo ważne jest , aby...

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

Witam tak jak w temacie powyżej, czy ktoś go użytkuję? jak się sprawdza? czy produkt zgodny z opisem? [url]http://felix-kredyty.pl[/url]

uzytkownik

Witam, tak jak w temacie powyżej czy ktoś stosował ten dyfuzor zapachowy marki MR & MRS FRAGRANCE EASY (21 - ...

uzytkownik

Dziewczyny... B-HCG Gonadotropina kosmówkowa 9,6 mlU/ml..... udało się.....?

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.