Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Dziecko ma szkolne problemy

Moja pociecha chodzi do 1. klasy. Niestety w trakcie pierwszego półrocza musieliśmy sie przeprowadzić do innego miasta i tym samym zmienić dzieciom szkołę. Ulka jest generalnie trudnym dzieckiem (po mamusi), ma duży temperament, nie lubi zakazów i chcialaby robić tylko to, na co ma ochotę. Ja sobie z nią radzę, tłumaczę co wolno, a czego nie, i że czasem musimy robić rzeczy, na które nie mamy ochoty. Dzisiaj zadzwoniła do mnie do pracy PANI DYREKTOR ze szkoły i powiedziała, że dziecko nie chce iść na lekcje: siedzi pod stołem i nie reaguje na polecenia. Chciała mnie poinformować, że albo ją odbiorę albo ona wezwie pogotowie ponieważ musi sprawdzić czy dziecku coś jest...hm... Wyjaśniona została mniej więcej między nami ta kwestia bez interwencji pogotowia. Jednak tak się zastanawiam czy MAM PROBLEM Z DZIECKIEM czy SZKOŁA MA PROBLEM DO MOJEGO DZIECKA. Liczę na wsparcie. Z góry dziękuję.

Witam.

Opisuje Pani odosobnioną sytuację i myślę, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć, czy dziecko ma problem czy szkoła ma problem.

Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, co spowodowało, że dziecko w taki właśnie sposób się zachowało. Na pewno była jakaś przyczyna takiego zachowania. O nią należałoby zapytać wychowawcę czy też dyrektora szkoły. Córka schowała się pod ławką, bo mogła się czegoś przestraszyć, coś mogło ją zdenerwować, nie czuła się z jakiegoś powodu dobrze.

Trzeba pamiętać, że to jej nowe miejsce, nowa szkoła, nowy nauczyciel, nowi koledzy.

Każde dziecko inaczej przyjmuje zmiany i inaczej na nie reaguje.

Jeśli już uda się Pani dokładnie wyjaśnić tę sytuację, trzeba się wspólnie zastanowić, jak można  dziecku pomóc. Może przyda się pomoc psychologa czy pedagoga szkolnego?

Praca z dzieckiem jest procesem, ale warto w nią inwestować, bo wtedy córeczka na pewno spokojniejsza i będzie się pewniej czuła w nowym miejscu.

Zachęcam do rozmowy z osobami kompetentnymi w szkole Pani dziecka. Od tego trzeba zacząć, by móc podjąć dalsze kroki. Wyjaśnienie przyczyny takiego zachowania jest teraz najważniejsze.

Pozdrawiam.

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Blog

autor bloga: inex19825
inex19825

broadway beyond the golden age 2017 - Bez Rejestracji Film - Pełny Film Oglądaj ------------- Oglądaj broadway beyond the golden age 2017 Cały film za darmo - broadway beyond the golden age 2017 w jakości HD. broadway beyond the golden age 2017 cały film lektor pl [img]http://seo-poster.site/postervideo/infoFast.png[/img] //// Aby zobaczyć film...

Forum

uzytkownik

[QUOTE=mandarynkaa;3071712] Aaaaa i powoli wraca mi ochota na kawe!!!![/QUOTE] Ja od kawy zaczynam dzień, na szczescie mnie nie odrzuciło :) ...

uzytkownik

[QUOTE=AsiaAsiula;3071685]w czwartek mam ginekologa i powiem wam że jestem przerażona. myślałam że każda kolejna wizyta będzie łatwiejsza ale powiem wam ...

uzytkownik

ja bylam tylko raz w smyku ,ogladać łozeczko ale ceny jak z kosmosu :) i nasze mamy z allegro :) ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.