Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Kręcenie pupą przez dziecko

Witam! Mam problem z córeczką 5 lat. Od dłuższego czasu 2-3 lata córka podczas siedzenia na krześle kręci pupą, próbowaliśmy nie zwracać uwagi, ale to nie przynosi rezultatów. Jak zwracamy uwagę i zmieni pozycję wtedy nie kręci. Martwi mnie to o tyle, że za rok szkoła, w przedszkolu też Panie na to zwracają uwagę, a wiadomo im dłużej będzie to trwało tym gorzej, co możemy zrobić? Dziecko poza tym rozwija się prawidłowo...

Dzień dobry. W tej chwili córeczka na pewno już nad tym nie panuje, stało się to jej nawykiem. Siada na krześle i zaczyna kręcić pupą. To zasadniczo nic złego, dzieci miewają takie nawyki, podobnie jak my, dorośli. Z doświadczenia wiem, że nawyki się zmieniają, jedne są zastępowane przez inne, niekiedy same znikają i nowe się nie pojawiają. Myślę, że niewiele można z tym zrobić, a zwracanie uwagi tylko wzmaga działanie u dziecka. Pisze Pani, że martwi się, jak będzie w szkole, gdzie dziecko musi przesiedzieć większą ilość czasu w ławce. Pójście do szkoły to dla dziecka duże przeżycie, wszystko jest nowe, miejsce, zajęcia, koledzy, pani. Myślę, że córeczka dość szybko zapomni o tym, jakie miała przyzwyczajenia siadając na krześle. Możecie Państwo spróbować powiedzieć o tym wychowawcy, by, gdy zauważy takie zachowanie, może podejść do dziecka i zająć je czymś, by uwaga została przeniesiona na coś innego. Sądzę, że to powinno pomóc. Pozdrawiam

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

ojej patryszka aż na 3 tygodnie?? to w sumie wypuszczą Cię 3 tygodnie przed terminem.... mi się szyjka też trochę ...

uzytkownik

Maz przyjezdza 31.08

uzytkownik

Daria jak fryzura? Kamila super miś i śliczna właścicielka misia. Kasiu masakra z tym powrotem, oby wam szybko minęło. Nayana ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.