Eksperci doradzają on-line
Marta Bazarnik
Marta Bazarnik
Prawnik

BBP Kancelaria Adwokacka

Szanowni Państwo, dziękujemy za wszystkie pytania i ogromne zainteresowanie. Na wszystkie pytania nasza ekspertaka odpowie, najszybciej, jak to  będzie możliwe.

UWAGA: Aby otrzymać odpowiedź, w formularzu wpisz hasło z miesięcznika "M jak mama" 3/2017. Hasło znajdziesz na stronie 19.

Kiedy wygasa umowa o pracę?

Witam, mam umowę na czas określony pełny etat do 30.08.2017 najniższa krajowa. Termin porodu mam na 15.03.2017, czy z tym dniem moja umowa z pracodawcą wygasa? czy dopiero w sierpniu? Na jaką pomoc finansową mogę się starać? Mąż co miesiąc dostaje umowę zlecenie za 500 zł.

Szanowna Pani, nie, Pani umowa wygaśnie w dniu 30 sierpnia 2017 roku, a po tym dniu na podstawie przekazanych przez Pani pracodawcę dokumentów zasiłek macierzyński wypłacać Pani będzie ZUS, dlatego proszę pamiętać o dostarczeniu pracodawcy odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka. Jeżeli nie przekroczycie Państwo progu dochodowego, a z tego co Pani opisuje, wydaje się że nie, to może Pani wnioskować o świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus. Pozdrawiam Marta Bazarnik Adwokat

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Gosc12
Gosc12

Hej laski mam pytanie. Miałam objawy ciąży bol brzucha bol pleców poranne wymioty piersi się zmieniły brzuch boli . dziś dostalam taki jak by okres chociaż do mojego okresu zostało 2 dni a mam regularny. Okres jest koloru jasno różowego i jest go bardzo malo teraz kochałam sie z moim chłopakiem doszło do wytrysku w pochwie nagle okresu nie ma ani plamien. Mogę być w ciazy?...

Forum

uzytkownik

Hej dziewczyny W końcu mam czas zeby nadrobić zaległości. Kurczę wraz z początkiem 3 trym zaczęłam wstawać do łazienki 2-3 ...

uzytkownik

Famirabelka nie ma co płakać nad głupotą facetów :) pocieszam Cię lepiej nie będzie :D Haha Tak na serio mutsy ...

uzytkownik

Ja tych terminów mam co wizytę wcześniejszy? Lada moment okaże się, że majowa będę ;p Haha boooo z OM mam ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.