Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Problem w szkole i domu

Mam poważny problem. Mój syn ma 10 lat i w szkole jest poniżany. Nauczyciele grożą, że wyrzucą go ze szkoły. Uczy się dobrze ale jest agresywny nie wiem co robić... 

Po przeczytaniu Pani listu nasuwają mi się dwa pytania: dlaczego i przez kogo syn jest poniżany i dlaczego miałby być usunięty ze szkoły? Skoro jest - jak Pani pisze - poniżany - potrzebuje pomocy, a nie usunięcia ze szkoły. A z drugiej strony pisze Pani, że syn jest agresywny. Czy to oznacza, że właśnie za agresję miałby być usunięty ze szkoły? Myślę, że ze sprawą trzeba udać się do specjalisty szkolnego. Na pewno jest albo pedagog albo psycholog szkolny. Trzeba dokładnie przedstawić cały problem, szczegółowo. Jeśli syn jest agresywny - co powoduje u niego agresję? Kto i dlaczego go poniża? To bardzo ważne kwestie i warto je wyjaśnić, zanim zostaną podjęte drastyczne kroki z czyjejkolwiek strony. Zachęcam do rozmowy najpierw z wychowawcą, który zapewne pokieruje sprawę do kolejnych osób, które będą mogły pomóc dziecku. Jest na to wiele sposobów, tylko trzeba je dokładnie omówić w większym gronie i trzymać się wytycznych. Do końca roku szkolnego jest jeszcze czas, który powinien wystarczyć, by problem został rozwiązany. 

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

W dzisiejszych czasach trzeba się nieustannie doszkalać aby mieć szansę na lepsza zatrudnienie. Dlatego właśnie [url=https://www.conversion.pl/pl/optymalizacja-konwersji/]szkolenia z analityki google[/url] oferowane ...

uzytkownik

Pytam, bo ja obecnie chodzę do dwóch i zaczynam się zastanawiać czy dobrze robię. Jeden chce mnie kłaść do szpitala, ...

uzytkownik

Joga jesli chodzi o te rozstępy. To mama kupiła mi jakiś krem, ale nie pamietam juz co to było. I ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.