Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Problem z dziewczyną z klasy

Nazywam się Agata i mam 15 lat. Może od razu przejdę do problemu. Od 1 klasy podstawówki mam problemy z rówieśnikami, a najbardziej z taką jedną dziewczyną, odkąd pamiętam przezywa i dokucza mi. Ciągnęło się to do 6 klasy i dopiero w 5 klasie byłam z tym u pedagog i był w miarę spokój, ale tylko na jakiś czas oczywiście dalej mnie przezywała, ale jedynie kiedy była ze swoimi przyjaciółkami. Sytuacja powróciła w 1 i 2 klasie gimnazjum nie dość że do klasy trafiłam z tą samą dziewczyną, zaczęła o mnie gadać innym i osoby z klasy robią sobie ze mnie żarty. Znowu byłam z tym u pedagoga i było w miarę spokojnie. Teraz w 3 klasie problem powrócił, nie wytrzymuję psychiczne z tym i nie wiem czy kolejne pójście do pedagoga coś zdziała. Staram się wszystko ignorować, ale to co się nazbierało przez ten czas wychodzi na wierzch. Mam myśli samobójcze oraz nie chce chodzić do szkoły przez to co się tam dzieje. Powiadomiłam o wszystkim mamę i ona każe mi to ignorować. Zapomniałam dodać że miałam przejściową nerwicę i w 1 klasie gimnazjum wymiotowałam, gdy czymś się stresowałam i denerwowałam. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Agato, podobne problemy miewają nastolatki w Twoim wieku bardzo często. Bardzo dobrze, że porozmawiałaś z pedagogiem szkolnym. Na pewno te rady pozostały w Twojej pamięci i korzystasz z nich. Dobrym krokiem było również porozmawiania z mamą. Ignorowanie przykrych zaczepek jest jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem, który stwarzają Ci koleżanki. Myślę, ze innym sposobem jest pokazanie im, że jesteś wartościową osobą i jesteś w czymś bardzo dobra. Na pewno w tej klasie są inne dziewczyny, które Cię lubią i jesteś dla nich fajną koleżanką. Skorzystaj z tego. Skup się na tych rzeczach, które lubisz i świetnie potrafisz robić. Pokaż się w klasie. Zaimponuj koleżankom, zabłyśnij na tle całej klasy. Wtedy może się okazać, że masz więcej przyjaciół niż wrogów, a dla koleżanek, które Ci dokuczają przestanie to juz być atrakcyjne. Skup się na pozytywnych cechach swojej osobowości. To na pewno wzmocni Cię i spowoduje, że nabierzesz pewności siebie. 

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

W dzisiejszych czasach trzeba się nieustannie doszkalać aby mieć szansę na lepsza zatrudnienie. Dlatego właśnie [url=https://www.conversion.pl/pl/optymalizacja-konwersji/]szkolenia z analityki google[/url] oferowane ...

uzytkownik

Pytam, bo ja obecnie chodzę do dwóch i zaczynam się zastanawiać czy dobrze robię. Jeden chce mnie kłaść do szpitala, ...

uzytkownik

Joga jesli chodzi o te rozstępy. To mama kupiła mi jakiś krem, ale nie pamietam juz co to było. I ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.