Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Sześciolatek w szkole a problemy wychowawcze

Witam. W ubiegłym roku mój syn poszedł do pierwszej klasy jako sześciolatek. Zapisałam go do innej szkoły, niż ta do której przynależał, gdyż nie mieszkamy w miejscu zameldowania. W szkole zaczęły się problemy wychowawcze z synem. Nie umiał się skupić na lekcji, przeszkadzał innym dzieciom. Poszliśmy po skierowanie do poradni psychologicznej, gdzie na termin czekaliśmy ponad 2 miesiące. W poradni Pani psycholog stwierdziła, że synowi grozi niedostosowanie społeczne i powinien pójść do klasy integracyjnej. Z poradni dostaliśmy skierowanie do neurologa dziecięcego po orzeczenie lekarskie, które jest potrzebne do wydania orzeczenia przez poradnię, aby syn kwalifikował się do klasy integracyjnej. Na wizytę u neurologa czekaliśmy kolejne 2 miesiące (wizyta była 20 lipca). W obecnej szkole syn nie otrzymał promocji do klasy drugiej i będzie powtarzał klasę pierwszą. Nie ma też klasy integracyjnej w tej szkole, natomiast są takie klasy w szkole do której należy z rejonu zameldowania. Chcę przenieść syna do tej szkoły, lecz odmówiono mi przyjęcia. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc...

Witam. Pisze Pani o dość długiej drodze, jaką musieliście pokonać, by dowiedzieć się, że synowi potrzebna jest dodatkowa nauka i pomoc w szkole. Takie sytuacje czasem się zdarzają. Pisze Pani, że syn dostał skierowanie do klasy integracyjnej, co wiąże się z koniecznością przeniesienia go do innej szkoły. Proszę spróbować porozmawiać z dyrekcją, czy istniałaby możliwość, by w obecnej szkole syn był indywidualnie prowadzony, tzn. uczył się wg innego programu, niż jego koledzy. Miałby wtedy inne zadania, inne podręczniki. W niektórych szkołach takie rozwiązania działają. Jeśli okaże się, że nie jest to możliwe, wtedy trzeba będzie poszukać szkoły z klasą integracyjną.

Czytaj także: >> Lekcje na dwie, a nawet trzy zmiany to dla pierwszoklasistów norma. Szkoły nie radzą sobie z przyjmowaniem sześciolatków >>

Zastanawia mnie, dlaczego otrzymała Pani odmowną odpowiedź w szkole rejonowej. Czy przyczyna był brak miejsc? Myślę, że warto by było wyjaśnić tę sytuację. Proponowałabym także zwrócić się do właściwego kuratorium, by tam uzyskać potrzebne informacje. Pani synek musi spełniać ustawowy obowiązek szkolny i szkoła powinna zapewnić taką możliwość. W tej sytuacji pracownicy kuratorium powinni Pani udzielić informacji, do kogo się zwrócić i jak spowodować, że syn będzie ten obowiązek spełniał. Pozdrawiam

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

mi gin ostatnio dała Estrofem

uzytkownik

[QUOTE=Ilo Nka;3093944]Wichrowa dużo zależy od tego co jesz. Jeśli będziesz miała wzdymające jedzenie to później taki efekt gazów. Dużo pomaga ...

uzytkownik

Asiu ja właśnie piję lampkę mojego ulubionego wina więc dołączam się do Ciebie :)

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.