Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Problem z koncentracją na lekcji

Dzień dobry! Mam problem z 10-letnim synem. Jego klasa jest mała (16 uczniów) i bardzo zżyta ze sobą. Mój syn jest z natury liderem i nie potrafi się nie popisywać na lekcjach. Choć jest świadomy, że zachowuje się nieadekwatnie, stwierdza, że nie potrafi inaczej (sam szukał w necie porad i chodził na rozmowę ze szkolnym psychologiem, ale to nie pomogło). Dzieje się tak tylko na lekcjach "nieciekawych", czyli nudnych. Także na lekcjach powtórzeniowych. Syn mi mówi, że na lekcjach z nowych tematów uważnie słucha, ale na następnych trzech (kiedy jest powtórzenie tematu) jemu się nudzi i zaczyna zwracać na siebie uwagę. Jest bardzo zdolny, ale klasa jest słaba i on mnie nie rozumie, kiedy się denerwuję za 4 i niższą ocenę, bo mówi, że dzieci się cieszą za 3. Przenosiliśmy go nawet do innej szkoły, ale wytrzymaliśmy 2 miesiące, bo bardzo prosił wrócić do kolegów i obiecał poprawę :( BARDZO PROSZĘ O PORADĘ, BO NIE WIEM, CO MAM ROBIĆ W TEJ SYTUACJI.

Dzień dobry, często zdarza się, że dziecko, które szybciej przyswaja materiał podawany na lekcji, twierdzi, że się nudzi. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, iż wydaje mu się, że już całą wiedzę na dany temat posiadł. Myślę, że można porozmawiać z nauczycielami, którzy prowadzą z synem lekcję, by po lekcji wprowadzającej, na której syn uważa, bo temat jest dla niego nowy i ciekawy, chłopiec otrzymywał specjalne zadanie do przygotowania. Na przykład, jeśli lekcja dotyczy jakiejś budowli - niech przygotuje w domu mnóstwo informacji o tym miejscu, np. w formie prezentacji i dzieli nimi z uczniami na kolejnej lekcji. W ten sposób koledzy utrwalą temat, a syn nie będzie się nudził, zaprezentuje swoje talenty i pochwali się zdobytą wiedzą. Jeśli lekcje dotyczą, np. pisania czy liczenia, zawsze może poprosić o podanie dodatkowych kart pracy z trudniejszymi zadaniami. Nauczyciele zawsze takie karty pracy mają i chętnie dają je dzieciom, by mogły się wykazać swoja wiedzą. Kiedy syn będzie zajęty swoją pracą, problemy z nudzeniem się na zajęciach powinny się zakończyć. Pozdrawiam

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

My też od września, no chyba, że wpadniemy wcześniej ;d

uzytkownik

Dzieki Bialakawa za wyjasnienie. Na przyszlosc bede chociaz troche swiadoma odnosnie tego tematu jak to wyglada i co nas bedzie ...

uzytkownik

Oczywiście , że tak :) Ja spytałam mojej gin co by było gdyby teraz ta kuracja nic nie dała i ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.