Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Wrażliwy uczeń w szkole

Mój syn jest przezywany w szkole, o wszystkim mi mówi, on bardzo to przeżywa, przejmuje się i płacze. Ma 11 lat, bardzo dobrze się uczy, nie są to wulgarne przezwiska typu: Mateusz wajche przełóż. Nie wiem jak mu wytłumaczyć, by się tym nie przejmował i to lekceważył. Proszę o poradę jak z nim rozmawiać.

Witam.

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko ciągle tłumaczyć synowi, żeby postarał się mieć większy dystans do kolegów, którzy go przezywają. 11-latkowi  na pewno trudno to przyjąć i zrozumieć, ale jedyne, co można, to dać synowi czas, by sam znalazł sposób na taką sytuację. Ma 11 lat, to i dużo i mało. Za dużo, by rodzice za niego załatwiali jego sprawy z kolegami, a za mało, by od razu zrozumieć i nauczyć się, jak się odnaleźć w nowej sytuacji.

Syn może spróbować jakoś rozładować takie niemiłe żarty. Czasem można coś zabawnie i inteligentnie zripostować i w ten sposób zaskarbić sobie sympatię kolegów.

Najpewniej sytuacja sama się rozwinie i będzie miała pozytywny finał. Dzieci w tym wieku szukają różnych sposobów, by sobie nawzajem zaimponować i by się popisać przed rówieśnikami.

Pozdrawiam.

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

Witam serdecznie! Mam pytanie dotyczące lokalizacji żłobka. Czy Wam rodzicom przeszkadzałoby gdyby żłobek mieścił się koło cmentarza, jednak z okna ...

uzytkownik

O widzisz i już znasz powód gazów. Może pij kompoty lub lemoniade w takie ciepłe dni.

uzytkownik

Ja też jem sporo mięsa a jak zrobiłam na początku morfologie to miałam anemie ze hej i teraz przez cala ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.