Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

wypróżnianie sie u * latka

Moja 8-letnia córka od jakiegoś czasu sama nie chodzi do toalety się wypróźnić. Jak jej powiem, żeby poszła zrobić kupkę idzie i ku mojemu zaskoczeniu zrobi, co ma zrobić na zawołanie. Chciałabym, aby jednak sama tę czynność wykonywała bez przypominania Jej o tym (w końcu ma 8 lat). Co mam robić?Czy może powinnam porozmawiać o tym z psychologiem?

Witam. Pisze Pani, że dzieje się tak od jakiegoś czasu. Być może taka sytuacja wiążę się z jakimś konkretnym wydarzeniem z życia dziecka.. Czasem dzieci przeżywają jakiś stres i reagują somatycznie. Nie zawsze rozmawiają o tym z dorosłymi. Myślę, że warto zapytać córkę, czy cos się stało, poobserwować jej zachowanie. Jeśli po raz kolejny dojdzie do sytuacji, w której będzie Pani przypominała dziecku o pójściu do toalety, proszę używać słów, którymi posługują się dorośli. Słowa zdrobniałe są dobre dla małych dzieci. Jeśli po rozmowie z córką sytuacja się nie zmieni i nie dowie się Pani niczego, co mogłoby być powodem takiego zachowania, można zapytać o radę psychologa. Najlepiej nie w obecności dziecka. Pozdrawiam.

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

Zazdroszczę dzieci aniołów :)

uzytkownik

do Moni ja rodziła w radomskim szpitalu po raz drugi 11 Maja i szczerze powiem że nie chciałabym rodzić w ...

uzytkownik

Dziewczyny taki wstydliwe pytanie mam: też was męczą gazy? W pierwszej ciąży też mnie męczyly ale teraz to jest masakra.. ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.