Eksperci doradzają on-line
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
Specjalista pedagog

Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w szkole jak i w przedszkolu. Chętnie odpowie więc na pytania dotyczące młodszych dzieci, ale także uczniów.

Złe zachowanie ucznia i brak pomocy w szkole

Witam, Piszę do Pani ze swoim kłopotem, prosząc o pomoc. Jest u mojego dziecka w klasie uczennica, która uczy się dobrze i wszystko robi, aby być najlepszą. Moje dziecko również uczy się dobrze, jest osobą bardzo wrażliwą i cały czas ta dziewczynka buntuje inne dzieci wymyślając głupoty, aby te dzieci dokuczały mojemu dziecku, po prostu żeby ,,moje dziecko się załamało i wówczas ten uczeń będzie się najlepiej uczył''. Na przykład pierwszym problem jaki zgłosiłam wychowawcy była bardzo nieprzyjemna sytuacja - dziecko było na placu zabaw, a dany uczeń rozpowiadał, że moje dziecko zadaje się z pedałem, dzieci zaczęły śmiać się z mojego dziecka. Zgłosiłam to wychowawcy, który kazał przeprosić przy całej klasie, dwa tygodnie spokoju, potem znów kolejne zdarzenie, napisała jakieś wyrazy na kartce ma moje dziecko i dane dziecko na placu zabaw rozdawało i kazało robię kopię. Dzieci zgłosiły to wychowawcy, ale nauczycielka nie zaregowała, inna mama też zgłosiła poblem wychwoawcy, że dany uczeń wyzywa jej dziecko - wychowawca nie zaregował. Uczeń poszedł do psychologa szkolnego, powymyślał rzeczy na moje dziecko że ją w internecie obrażało, pani posycholog wezwała moje dziecko, pokrzyczała i powiedziała że zgłosił to do dyrektora. Poszłam do psycholog, żeby mi pokazała to co moje dziecko miało wypisywać , pani psycholog nie chciała mi pokazać tej wiadomości! Bo jak to pani powiedziała, wystarczy że ona wie! Później okazało się, że to nieprawda, przeprosiła mnie pani psycholog i moje dziecko, ale ten dany uczeń nie poniósł żadnych konsekwencji. Kolejne podobne sytuacje znowu zaczęły miec miejsce. Dzieci w klasie się buntują, że dany uczeń jest inaczej trakowany niż pozostali uczniowie. Najgorsze zdażenie to napisanie przez tego ucznia na forum publicznym - że cała klasa to cepy i deblile, że ona najlepiej się uczy i wszyscy będą w pszyszłości ulice zamiatać, całą szkoła i klasa byłą oblepiona plakatami jak rzekomo dany uczeń uprawia seks z dyrektorem. Trójka rodziców się zdenerwowałą, poszła do dyrektora z tymi wydrukami, aby jakoś dyrektor zareagował w końcu bo cały czas zgłąszane sa problemy wychowawcy, żadanej reakcji nie ma. Pan dyrektor zobaczył wpisy wydrukowane, powiedział że zostanie obniżone zachowanie do oceny bardzo dobrej, bo to nie jest przykład do naśladowania, a więc dany uczeń nie będzie miał oceny wzorowej. Rodzice tego dziecka nie chcą skorzystać z pomocy psychologa, nie widzą takiej potrzeby. Teraz się dowiadujemy, że dyrektor zmienił zdanie, bo nauczyciele na radzie wstawili się za danym uczniem i dostał z zachowania wzorowy. Jako rodzice jesteśmy bezsilini. Czy można zgłosić zawiadomienie na policję, że pojawiają się takie wpisy, czy do kuratorium, gdzie jeszcze można się udać? Czy za takie postępowanie, uczeń może mieć zachowanie wzorowe? Co można zrobić w tej sprawie, aby dany uczeń poniósł za te wpisy konsekwencje, dla nas rodziców jest to obrażanie.

Witam. Z tego, co Pani opisuje w liście, przedstawiony uczeń cyklicznie kogoś krzywdzi, upokarza. Pisze Pani także, że zgłaszała te wszystkie incydenty zarówno do wychowawcy, psychologa, jak i do dyrektora szkoły, ale efekt był niezadowalający. Myślę, że sprawy uczniów powinny być rozwiązywane na terenie szkoły. Nie trzeba w to mieszać policji ani kuratorium. Może udałoby się wraz z innymi rodzicami, których dzieci są także pokrzywdzone spotkać wspólnie z wychowawcą, panią psycholog. Na takim spotkaniu dobrze by było zebrać wszystkie fakty, opisać je, wspólnie zastanowić, jaka jest przyczyna takiego zachowania tego ucznia. Jeśli udałoby się wyeliminować przyczynę, problemy z pewnością, by się skończyły. Po takiej rozmowie wychowawca mógłby spotkać się z rodzicami ucznia i wtedy wyjaśnić, co dzieje się z dzieckiem i jak można mu ewentualnie pomóc. Proponuję Państwu zadziałanie w kierunku właśnie tego dziecka, bo jeśli uda się znaleźć powód działań ucznia, uda się z pewnością zapobiegać jego złym zachowaniom. Wtedy nie będą się powtarzały przykre incydenty skierowane na inne dzieci. Kiedy wobec tego ucznia zostaną podjęte środki zaradcze, można będzie obserwować jego zachowanie i wtedy na bieżąco kontaktując się z wychowawcą i psychologiem nad jego zachowaniem pracować. Pozdrawiam

Twoje pytanie do eksperta

formTop.jpg formBottom.jpg
  • Twoje dane

Jeżeli Twoje pytanie zostanie opublikowane, imię i miejscowość podana w formularzu powyżej zostanie dołączona do pytania. Możesz nie podawać danych jeżeli nie chcesz ich publikować.

Odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie zostanie wprowadzona do serwisu. Inni użytkownicy serwisu mjakmama24.pl też będą mieli możliwość się z nią zapoznać.

*wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Polecane wideo

Inni eksperci

Blog

autor bloga: Adele
Adele

Uważajcie dziewczyny, takie myśli źle wpływają na zdrowie :) Ja przez ciągły stres i znużenie miałam poważne problemy z sercem i dopiero u [URL="http://www.kariochirurgpoznan.pl"]http://www.kariochirurgpoznan.pl[/URL] znalazłam pomoc :)

Forum

uzytkownik

[QUOTE=wichrowa14;3092171] Ja w połowie sierpnia jadę na krzywą cukrowa. Dziewczyny ile przed badaniem należy nie jeść ? 10 godzin?[/QUOTE] Mi ...

uzytkownik

[QUOTE=asiafaj;3092163]Zgadzam się z Mirą, NIFTY jest jednym z najbardziej wiarygodnych badań, bo daje właśnie pewny wynik. To po prostu badania ...

uzytkownik

[QUOTE=luśka425;3092150]Hej, ja już smigam do pracy. Ciężko po takiej przerwie i Lucje w żłobku tez ciężko zostawić, a dzisiaj jeszcze ...

facebook
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.