Ćwiczenia po cesarskim cięciu: 2.-10. tydzień

Miałaś cesarkę? Jak najszybciej zacznij ćwiczyć. Prezentujemy ćwiczenia po cesarskim cięciu, które możesz wykonywać od 2 do 10 tygodnia w połogu. Te ćwiczenia wzmocnią mięśnie i pomogą ci odzyskać płaski brzuch po porodzie.

Prezentujemy ćwiczenia po cesarskim cięciu, które można wykonywać od 2 do 10 tygodnia w połogu. Ćwiczenia po cesarce opracowała mgr Katarzyna Sempolska, autorka programu „Aktywne 9 miesięcy”. Zobacz jak ćwiczyć, by szybko wrócić do formy po porodzie. Nasz zestaw ćwiczeń nie jest trudny, aby osiągnąć zamierzony efekt liczy się przede wszystkim konsekwencja i wytrwałość. Naprawdę warto ćwiczyć po porodzie.

Sprawdź także:

ćwiczenia po cesarskim cięciu 2 doba >>>

ćwiczenia po cesarskim cięciu 3-7 doba >>>

W galerii zdjęć prezentujemy zestaw sześciu ćwiczeń dedykowanych przede wszystkim kobietom po cesarskim cięciu, aby je wykonać będzie wam potrzebna zwykła poduszka jasiek.

Ćwiczenia po cesarskim cięciu

Być może masz wątpliwości, czy w twoim stanie po cesarskim cięciu możesz ćwiczyć. Uspokajamy: można i warto. Ćwiczenia w połogu przyspieszają proces obkurczania się macicy, zapobiegają obniżaniu macicy i ścian pochwy, eliminują zaburzenia wypróżniania, pomagają szybciej wrócić do dawnej sylwetki.

Jak wrócić do formy po cesarce

Powrót do formy po cesarskim cięciu zajmuje nieco więcej czasu niż po porodzie siłami natury. Odpowiednio postępując, można jednak skrócić ten czas. Już kilka godzin po operacji cesarskiego cięcia położna pomoże ci wstać z łóżka, zrobić kilka kroków, załatwić się i wziąć prysznic. A potem, co robić po cesarskim cięciu?

  • Staraj się jak najczęściej spacerować po korytarzu, nawet jeśli chodzenie sprawia ci trudności. Leżeniew łóżku jest kuszące, ale spacery zapobiegną zrostomi poprawią perystaltykę jelit, dzięki czemu łatwiejbędzie ci się wypróżnić.
  • Spróbuj zapewnić sobie pomoc w opiece nad noworodkiem, bo noszenie dziecka może ci sprawiać ból.
  • Dbaj o ranę po cesarskim cięciu. Opatrunek zostanie zdjęty w pierwszej dobie po cięciu. Od razu umyj ranę wodą z dodatkiem mydła dla niemowląt, a potem delikatnie osusz jednorazowymi ręcznikami – czysta rana szybciej się zagoi. Nie bój się, że ją uszkodzisz.
  • Przez dwa tygodnie po cesarskim cięciu staraj się unikać mocnego napinania mięśni brzucha. Z łóżka wstawajwolno, lekko unosząc się do pozycji siedzącej. Opisane przez nas ćwiczenia wykonuj powoli, a jeśli któreś sprawia ci trudność, po prostu go nie rób.

 

opisy ćwiczeń: : mgr Katarzyna Sempolska, autorka programu „Aktywne 9 miesięcy”; ćwiczenia prezentuje:: Wioletta Osiak-Maszewska Aktualizacja: 2016-07-21 Publikacja: 2011-04-18
Ocena: 3,5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.