Jak schudnąć po cesarskim cięciu?

Jak schudnąć po cesarskim cięciu?

Poród przy pomocy cesarskiego cięcia nie jest tak prosty i łatwy, jak wielu mamom mogłoby się wydawać. Niestety, jest to operacja, po której znacznie dłużej dochodzi się do formy niż po naturalnym porodzie. Jednak nie oznacza to, że nie można schudnąć! Sprawdź, jak schudnąć po cesarskim cięciu.

Młode mamy często pragną błyskawicznie wrócić do figury sprzed ciąży. Zaledwie kilka tygodni po porodzie, jeszcze w trakcie trwania połogu, próbują ćwiczyć i przechodzą na ostre diety. W przypadku kobiet, które rodziły naturalnie i szybko odzyskały siły, nie ma przeciwskazań do ćwiczeń. Jednak zupełnie inaczej jest w przypadku kobiet, które rodziły przy pomocy cesarskiego cięcia.

Cesarskie cięcie to operacja, po której każda mama musi dojść do siebie i pozwolić swojemu organizmowi na rekonwalescencję. Lekarze odradzają kobietom wszelkie ćwiczenia, które wymagają podnoszenia ciężarów (np. trening na siłowni) przynajmniej przez 4 miesiące od cesarki.

Jak schudnąć po cesarce?

Przez miesiąc od cesarskiego cięcia kobieta w ogóle nie powinna ćwiczyć. Dopiero później może pozwolić sobie na lekki wysiłek fizyczny, np. pilates czy jogę. Należy uważać jednak i nie rozciągać się zbyt mocno oraz gwałtowanie.

Jeżeli ostrzejsze treningi nie wchodzą w grę, to w takim razie, jak schudnąć po cesarce? Pamiętaj o spacerach ze swoim dzieckiem. Taka forma ruchu z pewnością pomoże Ci trochę schudnąć. Do tego nie możesz zapominać o zbilansowanej i lekkostrawnej diecie. Aby szybciej schudnąć po cesarskim cięciu, zrezygnuj ze słodyczy, smażonych potraw. Ogranicz węglowodany. Nie możesz jednak odstawić zbyt wielu produktów, bo przecież swojemu dziecku musisz dostarczyć odpowiednie składniki w czasie karmienia piersią. Dlatego żadne głódówki z pewnością nie są dla ciebie!

I co najważniejsze - nie panikuj. Przecież tydzień po porodzie nie musisz wyglądać jak modelka. Daj sobie czas, wykorzystaj moment połogu na wspólne spędzanie czasu z pociechą. Potem z pewnością będzie ci łatwiej wrócić do formy, gdy będziesz już w pełni swoich sił.

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-07-14 Publikacja: 2016-07-14
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.