Co zrobić, żeby szybciej urodzić?

jak przyspieszyc termin porodu

Termin porodu zbliża się lub właśnie minął. Jesteś już zmęczona ciążą i chciałabyś szybciej urodzić? Polecamy metodę trzy razy "S": seks, schody, spacer. Jest idealna, żeby szybciej urodzić. Choć to metoda "domowa", zalecają ją także lekarze.

Seks to chyba najprzyjemniejsza metoda wywołania porodu. Dzięki intymnym igraszkom ze swoim partnerem rzeczywiście możesz szybciej urodzić. Po pierwsze na skutek mechanicznego podrażniania szyjki macicy, po drugie: męskie nasienie zawiera specjalny hormon: prostaglandynę, odpowiedzialną zarówno za dojrzewanie szyjki macicy, jak i za wywoływanie skurczy mięśni. Dzięki regularnemu współżyciu pod koniec ciąży, zwiększych prawdopodobieństwo szybszego porodu.

Co zrobić, żeby szybciej urodzić: metoda trzech "s"

Druga metoda (kolejne "s") pozwalającą szybciej urodzić jest mniej przyjemna: schody, ze wskazaniem na wchodzenie. No i oczywiście spacery: regularne, odprężające, najlepiej w miłym towrzystwie.

Co zrobić, żeby szybciej urodzić: połącz pożyteczne ze skutecznym

Kolejne czynności na literę "s" także mogą przyspieszyć poród: spicy food: jedzenie pikantnego sprawie, że szyjka szybciej dojrzewa, a wody płodowe szybciej pękają. Oprócz tego: szyby (a raczej mycie okiem), sznurek (wieszanie prania): chodzi o unoszenie ramion i ogólnie: sprzątanie.

Pamiętajmy, że te metody mogą być pomocne, ale nie gwarantują przyspieszenia porodu. Na każdą kobietę działają inaczej. Do tego dochodzi także intensywność: jeden spacer na pewno nie sprawi, że od razu pojedziesz na porodówkę.
Wszelkie "domowe" sposoby, zawsze staraj się konsultować ze swoim lekarzem: czy są możliwe do stosowania w twoim przypadku.

Chcesz poznać, opinie innych mam na temat porodu, zajrzyj na nasze forum i włącz się do dyskusji mjakmama24.pl

Termin porodu zbliża się lub właśnie minął. Jesteś już zmęczona ciążą i chciałabyś szybciej urodzić? Polecamy metodę trzy razy "S": seks, schody, spacer. Jest idealna, żeby szybciej urodzić. Choć to metoda "domowa", zalecają ją także lekarze.

Źródło: jestem.pl
Aktualizacja: 2016-06-23 Publikacja: 2013-07-22
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.