Łóżko piętrowe dla dzieci: jakie wybrać? [10 propozycji]

Łóżko piętrowe dla dzieci to idealny sposób na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni. Możesz wybrać modele jedno-, dwu-, a nawet trzyosobowe!

Meble wielofunkcyjne, w tym łóżko piętrowe dla dzieci, to jeden z ulubionych rodzajów sprzętów każdego rodzica. Dzięki nim można wygospodarować dla dziecka więcej miejsca do zabawy i nauki.

Łóżko piętrowe dla dzieci: czy zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

Łożko piętrowe dla dzieci jest rozwiązaniem dla rodziców, którzy mają mały metraż mieszkania. W takich domach liczy się każdy centymetr, więc wielofunkcyjne meble są jak najbardziej wskazane. Należy jednak pamiętać, aby nie fundować takich atrakcji dzieciom, które mają lęk wysokości lub inne obawy w związku ze spaniem na wysokości. W takim przypadku lepiej kupić trochę mniejsze, ale zwyke łożka, aby zapewnić wszystkim komfortowy sen.

>> Czytaj także: Meble dla dziewczynki: białe, różowe? Jakie meble wybrać? >>

Łóżko piętrowe dla dzieci: a może kupić łóżko z biurkiem?

Łóżko piętrowe z biurkiem jest również dobrym pomysłem. Na górze dziecko może spać, a na dole odrabiać lekcje, uczyć się lub rysować. Jeżeli pociecha jest trochę starsza, na biurku można również postawić komputer. Co więcej, takie łóżko-gadżet powinno spodobać się twojej pociesze.

>> Czytaj także: POKÓJ DZIECIĘCY: jakie MEBLE wybrać, żeby nie zagracić przestrzeni? >>

Nie przegap

Łóżko piętrowe dla dzieci: jak długo posłuży?

Podczas kupna łożka piętrowego dla dzieci zwróć uwagę na te same czynniki, co podczas wyboru tradycyjncyh łóżek. Jeśli chcesz, aby posłużyło ono na lata, skupiając się na jego rozmiarze, musisz wziąć pod uwagę fakt, że dziecko jeszcze sporo urośnie. Sprawdź stabliność łóżka oraz wagę, którą zdoła utrzymać, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Zadbaj też o to, aby szczebelki przy górnym materacu były jak najwyższe. Dziecko w nocy często zmienia pozycje, więc mogłoby nieświadomie wypaść.

>> Czytaj także: Łóżeczko dziecięce: jak wybrać łóżko dla niemowlaka? [GALERIA] >>

Łóżko piętrowe dla dzieci: ile kosztuje?

Cena łóżka piętrowego dla dzieci mieści się w przedziale cenowym od 600 do 1 000 złotych - w zależnosci od tego, jakie właściwości posiada dany model. Te z burkiem lub antresolą są troche tańsze, natomiast z dwoma łożkami i szufladą droższe. Istnieją też wersje trzyosobowe. Wtedy zamiast szuflady na posciel mamy kolejny, wysuwany materac. Pozbawiamy się jednak możliwości chowania kołdry i poduszek, ale zaoszczędzamy sporo miejsca, jeśli mamy trójkę dzieci.

>> Czytaj także: Pokój ucznia: jak go urządzić? >>

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-05-17 Publikacja: 2015-12-10
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.