NIANIA ELEKTRONICZNA: wybierz model dla siebie

Choć niania elektroniczna nie jest produktem pierwszej potrzeby, w niektórych sytuacjach naprawdę się sprawdza. Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, na pewno zastanawiasz się nad jej zakupem. Niania elektroniczna to urządzenie, które przydaje się w dużym domu czy w przypadku wcześniaków. Nowoczesne nianie elektroniczne wyposażone są w kamery, różne czujniki (temperatury, wilgotności), monitory oddechu.

Niania elektroniczna umożliwia rodzicom obserwowanie maluszka znajdującego się w innym pokoju. Niemowlę można podsłuchiwać albo podglądać przez monitor znajdujący się w odbiorniku. Większość niań elektronicznych ma też nadajnik, przez który leżący w łóżku maluszek może słyszeć głos rodzica. Taka wygoda kosztuje, często nawet kilkaset złotych. Są jednak sytuacje, kiedy warto je wydać.

  • Dziecko jest wcześniakiem

Niania daje wtedy komfort psychiczny – opiekujący się maluszkiem rodzic może spokojnie skorzystać z toalety lub wyjść do innego pokoju, mając na monitorze obraz dziecięcego łóżeczka.

  • Masz duży dom

W czasie gdy malec śpi w swoim pokoiku, mama może gotować obiad w kuchni i nie musi sprawdzać, czy brzdąc przypadkiem się nie obudził.

  • Pracujesz zdalnie

Urządzenie sprawdzi się, jeśli pracujesz, kiedy dziecko śpi, lub twoja praca wymaga częstych rozmów przez telefon czy po prostu skupienia. Możesz zamknąć drzwi, a i tak usłyszysz płacz malca.

  • Masz pod opieką starsze dziecko

Kiedy młodsze śpi, można bawić się ze starszakiem, co jakiś czas sprawdzając na monitorze, czy maluch się nie obudził.

  • Często przyjmujesz gości

Gdy maluszek się zmęczy, możesz położyć go spać i wrócić do towarzystwa – niania da ci znać, jeśli dziecko się obudzi.

  • Dziecko zostaje z innymi

Niania ustawiona w odpowiednim miejscu pozwala zobaczyć i usłyszeć, co dzieje się w domu. Aby było to możliwe, niania musi mieć opcję podłączenia do internetu – obraz przez nią przekazywany możesz oglądać wówczas na własnym smartfonie.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2017-01-31 Publikacja: 2017-01-31
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.